Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Práce s soubory, změny vlastností
Modelování
Sestavy
Výkresy, tabulky
Měření, analýzy
Diskuse
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

CATIA V5 a automatizace pomocí maker

Při použití CAD systémů se uživatel často setkává se sice jednoduchými úkoly, které je ale nutné mnohokrát opakovat. Takováto 'otrocká' práce lehce dokáže snížit jeho pozornost a bývá příčinou chyb. V některých případech se navíc ani nejedná o činnost, která vyžaduje hlubší znalosti systému (analýzy, měření, přeukládání dat apod.). V dnešní době, kdy se stále více tlačí na termíny a ceny, je rychlost a efektivita konstrukce nezbytný požadavek.

Jistou možností, jak se s tímto vypořádat, je nasazení jednoúčelových aplikací - maker. Jejich využití nabízí především tyto výhody:

  • Efektivnější a snadnější práci
  • Umožní pracovat se systémem i lidem bez hlubších znalostí
  • Eliminaci chyb
  • Nižší náklady
  • Vyšší kvalitu dat / snazší dodržování metodik

Hotová řešení

V této sekci představujeme makra vyvinutá ve společnosti TECHNODAT, CAE-systémy s.r.o.. Makra jsou vyvíjena na základě dlouhodobých praktických zkušeností s CATIA V5. Jejich za účelem usnadnit zákazníkovi práci a ušetřit drahocenný čas. Všechna makra jsou podrobně popsána a můžete si je zdarma vyzkoušet.

Platforma

Makra jsou postavená na moderní platformě VB.NET, distribuována jako samostatně spustitelné aplikace. Všechna makra mají příjemná grafická prostředí a jejich ovládání je jednoduché a intiutivní.

"Použití maker vede ke zvýšení efektivity práce a snížení nákladů"