Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Hrúbka čiar

Kompletní přehled příspěvků v tématu Hrúbka čiar řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Dalibor Jagelka

Poslat zprávu | Profil
Datum: 29.4. 2010 | Zobrazeno: 10761x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý deň

mám zostavný výkres na A0 a hrúbka čiar je 0,13/0,35 a potreboval by som ich zmeniť na 0,35/0,7 ale nechce sa mi ich manuálne meniť.Má Catia nejaké štýly čiar, alebo niečo podobné, kde by sa to dalo zmeniť?

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#454] | Publikováno: 29.04. 2010 - 19:07
Tloušťky čar jsou nastavené v xml souborech jednotlivých standartů. Nacházejí se v adresáři ../instalační adresář CATIA/B19/intel_a/resources/standard/drafting/
Např. ansi.xml pro standart ANSI.
Zde je třeba upravit tloušky čar a pak u daného výkresu změnit standart na tento upravený.
CaTLama

Poslat zprávu | Profil
[#455] | Publikováno: 30.04. 2010 - 09:13
jenom bych doplnil, že standardy a tedy i tlouš´tky čar se dají spravovat přes volbu Tools - Standards a že při změně standardu u výkresu se změny uplatní jen na nově generované elementy. Ty původní je nutné opravit ručně.
NitraM

Poslat zprávu | Profil
[#456] | Publikováno: 02.05. 2010 - 10:32
mozna by to mohlo jit obejit pres overload properties. Tam jde pro kazdy part nastavit tloustka a typ car, pricemz to jde menit i hromadne. Nevim jak mate sestavu slozitou, ale snad vam to pomuze.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#457] | Publikováno: 03.05. 2010 - 13:21
Uživatel odpovídá na příspěvek #455:
Opravdu se změna projeví jen na nově generovaných elementech? Podle mě by se měla projevit vždy při změně standartu po update. Jednou jsme řešili problém nezobrazování hranic ploch u V4 modelů a změna se projevila i na stávající geometrii.
Zdeněk Mrázek

Poslat zprávu | Profil
[#464] | Publikováno: 05.05. 2010 - 08:43
Já bych na to šel jinak - jednak při změně Standardu musíte mít Catii v admin módu (což nevím,zda máte povoleno) a jednak to pak změníte pro všechny nové soubory, což nemusí být chtěné. Pokud jde o úpravu jednoho výkresu, použijte funkci Edit-Search, tam si přepněte tlačítko More a ve fitru Line properties-Wight vyberte 0,35. Pak klikněte na dalekohled se šipkou (search and select) a máte vybrány všechny čáry 0,35mm. Přes pravé tlačítko-Proprerties to změňte na 0,7. Pak to opakujte pro 0,13->0,35. Je to práce na 1 minutu.
CaTLama

Poslat zprávu | Profil
[#465] | Publikováno: 05.05. 2010 - 10:46
Uživatel odpovídá na příspěvek #457:

... správně, omlouvám se, zrovna tloušťka čar je vlastnost, která se po změně standardu projeví i na původních elementech.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.