Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Záložky v oknech funkcí - nastavení

Kompletní přehled příspěvků v tématu Záložky v oknech funkcí - nastavení řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Vladimír Šafránek

Poslat zprávu | Profil
Datum: 9.1. 2014 | Zobrazeno: 9586x
Konfigurace CATIA: V5 R19

Text dotazu:
Zdravím Všechny Catia příznivce,
mám dlouhou chvíli a řeším, jestli lze nastavi např. v okně "properties" ,která záložka bude defaultně otevřená.
Upřesnění: Otevřu propeties a nechci, aby se mi otevřela záložka "Mechanical." Chci mít standardně otevřenou "Feature properties". Dále ve fci "Sweep" chci mít jako default Záložku "Line" - Type "With reference surface."

Vím, že když otevřu Catii, otevřu okno a použiju fci, příště do zavření Catie mi zůstane nabídka tak, jak chci, ale po otevření nového okna jsem zase tam, kde jsem byl. :) Určitě víte kde. :D

Za všechny rady a pomoci budu moc a moc vděčný.

Děkuji

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4341] | Publikováno: 09.01. 2014 - 12:22
Záložky ve formulářích se dají ovládat i klávesami, tak by se dalo napsat makro, které spustí danou funkci, a pak se odesíláním stisků kláves dostane tam kam potřebujete. Problém je, že se form pokaždé může otevřít na jiné záložce a pak nepůjde určit, kolikrát je třeba poslat stisk TAB, kolikrát stisk šipky atd.

Programově by mělo jít adresovat přímo okno formu v Catii (už jsem to jednou zjišťoval na jiném fóru) a pak je aktivovat potřebnou záložku, ale na to moje znalosti ne-programátora už nestačí.
Vladimír Šafránek

Poslat zprávu | Profil
[#4345] | Publikováno: 09.01. 2014 - 14:10
Děkuji i za to. :)
Je to libovka. To je pravda. Hledal jsem v "xml" souborech, všech možných nastaveních, ale je to pro mě "španělská vesnice." Logicky by měl progam při spuštění mít nastavení na první záložku. Po použití jiné by si měl zapsat NĚKAM :D kde jsem byl naposledy. Kam se ale data zapisují při běhu je pro mě velká neznámá. :)

Jak říkáte, znalosti neprogamátora. :)


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.