Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

VB.NET aplikace (32 bit vs. 64 bit)

Kompletní přehled příspěvků v tématu VB.NET aplikace (32 bit vs. 64 bit) řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Roman Rak

Poslat zprávu | Profil
Datum: 10.1. 2014 | Zobrazeno: 10073x
Konfigurace CATIA: V5R19

Text dotazu:
Dobrý den,

Tvořím pro kolegy ext. aplikaci (VB.NET), která jim vytváří v Catii profily z předdefinované tabulky parametrů na SQL serveru.
Setkali jste se někdo s problémem, že na 32 bit systému je vyvíjená (kompilovaná pro Any CPU) a funguje bezchybně, a na 64 bit XP systemu vyhazuje chybu při jakémkoliv odkazu na Catia.Window object "Specified cast is not valid in INFITF.getwindow()" ?

Chyba je generována např. při procházení kolekce

For i As Integer = 0 To CATIA.Windows.Count - 1

'
'
next


popř. ani toto nefunguje

  Select Case ImageComboBoxEditArrangeWindow.EditValue

Case Is = 0
CATIA.Windows.Arrange(CatArrangeStyle.catArrangeTiledVertical)
Case Is = 1
CATIA.Windows.Arrange(CatArrangeStyle.catArrangeTiledHorizontal)
Case Is = 2
CATIA.Windows.Arrange(CatArrangeStyle.catArrangeCascade)
Case Is = 3
If CATIA.Documents.Count = 0 Then Return
CATIA.ActiveWindow.WindowState = CatWindowState.catWindowStateMaximized
End Select

Objekt CATIA je definován jako:
Private CATIA As INFITF.Application


Pro vývoj v tuto chvíli nemohu používat 64 bit systém.

Díky za každou radu.

Roman Rak

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4348] | Publikováno: 10.01. 2014 - 22:08
Zdravím,

používám Win7 64bit, CATIA 64bit a zatím jsem nezaznamenal problém. Kompiluju ale jako 32bit aplikaci, při AnyCPU se to automaticky kompilovalo jako 64bit a vadilo mě, že se nedá při ladění a krokování editovat kód. U 32bit to jde...

U Win XP 64bit jsem narazil na problém u zákazníka, resp. u všech uživatelů makra jela u (jako na potvoru) u správce Catia ne a ne to rozběhat. Nakonec jsem zjistil, že Xp 64bit neměly nainstalovaný .NET Framework (buď ve správné verzi nebo vůbec). Stačilo doinstalovat a bylo to OK.

Doporučuju přejít na W7, u Xp stejně letos v dubnu končí podpora...
Roman Rak

Poslat zprávu | Profil
[#4349] | Publikováno: 11.01. 2014 - 17:36
Díky za rychlou reakci.

Našel jsem postřeh, že je lepší pro 64 bit kompilovat jako x86, protože Win64 to vyhodnotí samozřejmě jako 32 bit aplikaci.
Pokud je to AnyCPU, tak to spouští jako 64 bit a zde by mohl být také ten problém. Vyzkouším to příští týden a uvidím. Na Win 7 zatím přejít uživatelé nemůžou, firma (nadnárodní "moloch"), ještě po x letech neuvolnila Win7 do svého prostředí, tak se musí zatím používat "pseudo system" XP 64. Uživatelé mají všichni NET Framework v pohodě, protože toto je jen malá část interního inf. systému, který už běží cca 3 roky. Tak NET frameworkem to není.

Díky

Roman Rak


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.