Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Nové icons

Kompletní přehled příspěvků v tématu Nové icons řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Pavel Krsek

Poslat zprávu | Profil
Datum: 15.5. 2014 | Zobrazeno: 10714x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Ahoj,
měl bych prosím dotaz ohledně vytvoření nové ikony do Catie. Vím, že parametry jsou:
formát BMP, rozlišení 22x22 pixels, barevná hlouba asi 24 bit a to je vše.
I když splním tyto parametry a chci v Catii přiradit k nějaké funkci vytvořenou ikonu, tak se nezobrazí (jen symbol šedívého čtverce s křížkem).
Máte s tím někdo zkušenost, jaký je správný postup?
Dříve se nám to již podařílo, takže jeden toolbar s novýma ikonama používáme, ale další se mi nedaří nyní přidat.

Díky předem za rady.

Vlasťa

Poslat zprávu | Profil
[#4564] | Publikováno: 15.05. 2014 - 07:17
Dobrý den,
zkuste menší barevnou hloubku (4 nebo 8), pojmenovat ikonu takto:
I_nazev.bmp

Uložit zde (nebo kde máte CATII instalovanou):
c:\Program Files\Dassault Systemes\B19\win_b64\resources\graphic\icons\normal\

Poté ikonu přiřadit a případně restartovat CATII.
Mělo by to fungovat.
Pavel Krsek

Poslat zprávu | Profil
[#4565] | Publikováno: 15.05. 2014 - 07:39
Dobrý den,
děkuji za radu. Já jsem toto zkoušel již včera, ale bez úspěchu. Teď jsem zkusil ještě změnit tu barevnou hlubku a opět změnit název a uložit na danou cestu - opět bez úspěchu - catii jsem zavřel a znovu otevřel.
Přikládám do přílohy bmp (bmp nejde jako příloha vložit, tak jsem ho natvrdo přepsal na jpg), který zkouším přiřadit, zda-li tam neuvidí někdo problém.

Jinak pokud se nepletu, tak dříve umístění i název bmp byl libovolný.

Přiložené obrázky:

Pavel Krsek

Poslat zprávu | Profil
[#4566] | Publikováno: 15.05. 2014 - 08:03
Tak už jsem na to přišel.
Musel jsem ještě změnit rozlišení z 90 na 72 DPI. Nyní se ikona již zobrazuje a pokud ji nechci mít v náhledu icons, tak je opravdu jedno, kde se nachází.
Jinak by mě ještě zajímalo v jakém programu je dobré icons tvořit a jak udělat, aby neměla bílé pozadí.

Díky za rady.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4569] | Publikováno: 15.05. 2014 - 12:32
Já na ikony používám Gimp (je i v portable verzi).Je poměrně jednoduchý a hlavně česky. Dokáže ukládat do všech možných formátů a umí i průhledné pozadí, ale u bmp formátu stejně průhlednost není podporována. Průhledný může být třeba gif nebo png, ale to zase neakceptuje Catia.

Pokud chcete, aby ikona vypadala průhledně, dejte ji pozadí jako mají ostatní ikony v Catia. Efekt bude stejný.

Přiložené obrázky:

Pavel Krsek

Poslat zprávu | Profil
[#4574] | Publikováno: 16.05. 2014 - 08:11
Dobry den,
tak už mi začína z těch ikon "hrabat". Myslel jsem si, že jsem už našel všechny parametry viz. rozlišení 72 DPI, ale byla to asi náhoda, že to jednou fungovalo.
Dnes se zase žádná nově vytvořená ikona nezobrazí. Po správném přejmenování a uložení do správného adresáře se zobrazí v náhledu icons pouze text viz. obr "Capture" v příloze.
Daná ikona je na http://leteckaposta.cz/525726715, tak prosím kdo můžete, tak ji zkuste zeditovat, zda-li neuvidíte důvod, proč ji Catia nebere.

Díky moc.

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4575] | Publikováno: 16.05. 2014 - 10:22
To samé se přihodilo kdysi i mě a víc jsem to nezkoušel. V příloze jsou vlastnosti obrázku. Důležité je, že musí mít indexované barvy - viz. příloha.

Takže pokud editor zvládne uložit přesně s tímto nastavením, neměl by to být problém.

Přiložené obrázky:

Pavel Krsek

Poslat zprávu | Profil
[#4576] | Publikováno: 16.05. 2014 - 10:33
Děkuji za radu.
Nicméně tady asi problém nabude, protože indexování barev je již provedeno viz. obr. v příloze.

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4577] | Publikováno: 16.05. 2014 - 10:48
Já zkusil otevřít jednu původní ikonu, překreslit a přeuložit. U mě to funguje. Dělal jsem to v tom Gimpu. Ještě jsem si všimnul pracovního prostoru sRGB - bude toho asi víc, co se musí dodržet.

Přiložené obrázky:

Pavel Krsek

Poslat zprávu | Profil
[#4578] | Publikováno: 16.05. 2014 - 11:23
Tak já asi musím dělat něco špatně při ukládání. Mám stejný program GIM a když orig. ikonu upravím a uložím, tak se již nezobrazí.
Pro ukládání mám následující postup:
Export as/vybrání BMP Formátu/Export a následujíc tabulku viz. příloha nechám defaultně nastavenou/Export

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4579] | Publikováno: 18.05. 2014 - 11:22
Tak teď už taky nevím. Když jsem pustil catii znova, tak místo ikony byl jen text... Poprvé to šlo a podruhé chyba, mezitím se nic nezměnilo. Záhada :-)
Břeťa Doležal

Poslat zprávu | Profil
[#4592] | Publikováno: 30.05. 2014 - 12:44
Jestli si vypomínám správně, tak přidat ikonu na trvalo, byl docela oříšek. Myslím, že soubor musel začínat I_xxxx.bmp a ještě se musel dát do adresáře k ostatním ikonám, tak aby ji měla Catie "při ruce". Následně šlo i vybrat ze seznamu ikon. Nejlepší je pojmenování se začátkem I_AA nebo I_0 ať je ikona v seznamu hned po ruce. Pro výběr ze seznamu je nutno startovat Catii až po nahrání ikon do adresáře.

Možná se musí ikona nahrát pouze do jednoho z těchto adresářů, ale vždy jsem dal ikony do všech těchto, protože jsem neanalyzoval, který je ten správný, ikonu jsem nahrál tak jak je všude stejnou.
cesty:
\catia\R18\intel_a\resources\graphic\icons\I_2DViewSectionCreate.bmp
\catia\R18\intel_a\resources\graphic\icons\normal\I_2DViewSectionCreate.bmp
\catia\R18\intel_a\resources\graphic\icons\small\I_2DViewSectionCreate.bmp

Velikost 24x24px myslím ani nebyla nutná, jen to potom udělá širší toolbar dle ikony a následně nejde klinout na výběr jiné ikony se seznamu v "Customize", protože ikona bude přes tlačítko. Ale možná tyto zádrhele jsou jen v R18, kterou jsem stále nucen používat.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.