Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Jak ve výkrese ( sestava ) přerušit danou součást?

Kompletní přehled příspěvků v tématu Jak ve výkrese ( sestava ) přerušit danou součást? řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Tomáš

Poslat zprávu | Profil
Datum: 2.6. 2014 | Zobrazeno: 9598x
Konfigurace CATIA: Catia P3 V5R19

Text dotazu:
Mám sestavu chemických vah a ve výkrese chci udělat řez, ale pokud nepřeruším RAMENO ( příloha ) , tak se mi tam poté plete miska, třmen, kroužky a provázky. Takže má otázka zní, jak to mám přerušit.

Mnohokrát děkuji za jakoukoliv odpověď.

Kajman

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4596] | Publikováno: 03.06. 2014 - 10:31
Dobrý den,

tak v tomto případě máte několik možností.

1) místo řezu použít průřez (section cut)

2) pomocí funkce Overload properties (pravé tlačítko nad pohledem a vybrat v kontextovém menu) povypínat součástí, které v řezu nechcete vidět. Volil bych tuhle možnost.

Případně se podívejte do témat, kde se řešil podobný problém
Tomáš

Poslat zprávu | Profil
[#4597] | Publikováno: 03.06. 2014 - 14:56
Výborně.. Jen mi dalo práci, kde se funkce Overload properties nachází. Pomocí průřezu jsem to zkoušel, ale nechtěl jsem, abych měl normalizované součásti v řezu.
Ještě jednou díky a chválím tyto stránky.
Tomáš

Poslat zprávu | Profil
[#4598] | Publikováno: 03.06. 2014 - 15:20
Tak ještě jedna otázečka.
Ve výkrese mám tedy pohled a řez a mám oba dva očíslované ( Balloon generation ).. jde spojit dva "balony" do jednoho?
Např. dva "balony" čísla 1 je dát dohromady.
Snad mě pochopíte.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4599] | Publikováno: 03.06. 2014 - 19:50
Maximálně jednomu odeberete čáru (remove leader) a posadíte je vedle sebe. Tomu bez čáry se pak dá nastavit pozice vůči tomu prvnímu, takže při pohybu s prvním se ho druhý drží.

Nebo jste myslel něco jiného?
Tomáš

Poslat zprávu | Profil
[#4600] | Publikováno: 03.06. 2014 - 22:41
Nakonec jsem stejná čísla ( stejné bubliny se stejnými čísly ) dal k sobě ( překryl ) a vymazal jedno číslo a v properties jsem zvolil, že tam nechci žádnou bublinu ( none ).. problém vyřešen a vypadá to oku libé..

Děkuji za čas a odpovědi.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4601] | Publikováno: 04.06. 2014 - 00:27
Jestli jste jen chtěl od jedné pozice dvě šipky, tak stačí na ballonu pravé tlačítko a zvolit Add leader. Podle toho co popisujete dostanete stejný výsledek... :-)
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4602] | Publikováno: 04.06. 2014 - 00:27
Jestli jste jen chtěl od jedné pozice dvě šipky, tak stačí na ballonu pravé tlačítko a zvolit Add leader. Podle toho co popisujete dostanete stejný výsledek... :-)


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.