Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Rozvinutí profilu

Kompletní přehled příspěvků v tématu Rozvinutí profilu řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Zdenek Jaroš

Poslat zprávu | Profil
Datum: 30.9. 2014 | Zobrazeno: 9362x
Konfigurace CATIA: V5 R19 SP9

Text dotazu:
Dobrý den,
rád bych se optat zda má někdo zkušenosti s rozvinutím profilu. Profil (viz obrázek) je vytvořen v PD, pokud se následně přepnu do GSD a nadefinuji \"recognize\" a použiji funkci \"unfold\" profil se mi rozvine kompletně ( jako plech). Já potřebuji aby se rozvin provedl v tomto případě pouze ve dvou místech. Rozvin potřebuji jako podklad pro 3D Laser.
Chtěl bych přijít na to, jak tento rozvin dělat automaticky, a ne modelovat dvě části ( rozvinuté, nerozvinuté).
Děkuji

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4758] | Publikováno: 01.10. 2014 - 10:33
Dobrý den,

pokud součást převedete na sheet metal part, pak se rozvine celá - od toho tam ten rozvin je.

Já bych na to šel jinak. Namodeloval bych si pevnou prostřední část a k ní oba zahnuté konce. U nich by poslední operace byla Rotate. Úplně nakonec bych tyto části spojil např. multisection solidem. Pak stačí úhel natočení ve funkci rotate svázat s jedním parametrem a můžete jednoduše přepínat mezi oběma stavy.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.