Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

vlastní uživatelské rozhraní TOOLBARS Drawing

Kompletní přehled příspěvků v tématu vlastní uživatelské rozhraní TOOLBARS Drawing řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Lukáš Mraček

Poslat zprávu | Profil
Datum: 24.10. 2014 | Zobrazeno: 9700x
Konfigurace CATIA: CatiaV5 R19

Text dotazu:
Zdravím
potřeboval by si nastavit vlastní ikony a rozbalené nabídky funkcí (např. rozbalené funkce pro kótování....).
Chtěl bych si ty ikony nastavit na horní panel.
Ale ve chvíli kdy si to nastavím podle sebe a přepnu se do modelu veškeré nastavení zmizí občas zůstane vyset třeba jen jedna nebo dvě z rozbalených funkcí. Většina ikon zmizí.
Zkusil jsem (korektně to ukončit; zamknou panel; pořád je znovu a znovu nandavat) nic nefunguje.
Trápím se stím několik dní.
Děkuji za radu


Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4788] | Publikováno: 24.10. 2014 - 23:53
Dobrý den,

nepopisujete jakým způsobem to děláte - zda si vytváříte vlastní toolbar nebo přesouváte rozbalené nabídky do horní lišty. Po přesunutí toolbaru, i rozbaleného, a řádném ukončení Catie, se pozice uloží do nastavení (soubory FrameConfig.CATSettings a FrameGeneral.CATSettings) a po opětovném spuštění se nic nezmění. Reset se provede buď v menu Customize - Reset position anebo smazáním uvedených souborů. Zkoušel jsem několikrát změnu workbench i restart Catie, a panely i lišty drží jako přibité.

U "rozbalovacích" ikon je třeba dát pozor na to, že jakmile rozbalíte původní seznam, expandovaný a přetažený a toolbal se smrskne zpět do jedné ikony v původním toolbaru.

Můžete si vytvořit svoje vlastní toolbary, tak pak budou úplně pevné.

Osobně si myslím, že je zbytečné si panely takto roztahovat. Ve finále je to jen jedno kliknutí navíc, nehledě na to, že se roztažením panelů zbytečně okrádáte o pracovní plochu.
Lukáš Mraček

Poslat zprávu | Profil
[#4791] | Publikováno: 29.10. 2014 - 12:10
Popis jak to dělám:
rozbalím ikonu, chytnu rozbalenou lištu a přetáhnu ji na horní panel. Přepnu do modelu ona zmizí. Zkusil jsem restartovat do výchozího nastavení a postup a výsledek je stejný. Dále jsem zkusil rozbalené nabídky umístit na horní panel a Catii zavřít a znovu otevřít více jak polovina rozbalených nabídek zmizela.

Samozřejmě že máte pravdu že je to zbytečné. ale zajímá mě v čem je zakopaný pes.

Nemohlo by to mít spojitost s tím že catia si bere spoustu nastavení ze síťových zdrojů??

Zatím jsem nezkoušel si vytvořit jen vlastní ikony z nabídky
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4792] | Publikováno: 29.10. 2014 - 12:27
S referenčním nastavením to souvisí až v případě, že si smažete lokální nastavení - to má jinak prioritu.

Ale teď mi tak napadá. Vy píšete, že ikony zmizí po přepnutí - tomu rozumím aktivací okna s modelem. To je ale samozřejmé - přece nemůžete mít dostupné funkce pro výkres v prostředí modelu. Když se přepnete zpět do výkresu, tak by měly být ikony na svém místě, nebo ne?

Každý defaultní workbench (sketcher, drafting, ...) má svoje toolbary a ty jsou pevně dané. Když vytvoříte nový toolbar, tak bude dostupný pouze v prostředí, kde byl vytvořen.

Pokud si chcete vytvořit své vlastní prostředí, můžete to udělat v Menu customize - User workbenches. Vytvoříte si úplně nové prostředí, kde si nadefinujete toolbary a do nich pak nataháte jednotlivé ikony. Většinou si takto uživatelé udělají jakýsi mix z PartDesignu a ShapeDesignu.
Lukáš Mraček

Poslat zprávu | Profil
[#4793] | Publikováno: 29.10. 2014 - 12:42
Samozřejmě že pro každé prostředí jsou různé ikony.

Ale mě nastavené ikony (rozbalenné nabídky ikon) zmizí právě po tom co se kouknu na model a vrátím se zpět na kreslení. Nebo jen třeba když dělám pohled z modelu.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4794] | Publikováno: 29.10. 2014 - 15:41
Aha, to jsem pokládal za nemožné...tak vidím že to možné je. Jaký release / service pack používáte? Já to zkoušel zatím jen na R19 SP9 a tam to drželo i po restartu - tedy naprosto standardní chování tak jak se očekává.

Takže jestli se to u vás chová tak jak popisujete, něco je špatně.
Lukáš Mraček

Poslat zprávu | Profil
[#4797] | Publikováno: 30.10. 2014 - 12:47
Používám R19 SP3

Ještě mám další perličku: Jak se před nebo za kótu dopisují poznámky tak někdy mi ten text zůstane uložený pro další použití několik dní pak se najednou přepíše jiným textem který jsem použil a opět tam vysí.
Lukáš Mraček

Poslat zprávu | Profil
[#4798] | Publikováno: 30.10. 2014 - 12:47
Používám R19 SP3

Ještě mám další perličku: Jak se před nebo za kótu dopisují poznámky tak někdy mi ten text zůstane uložený pro další použití několik dní pak se najednou přepíše jiným textem který jsem použil a opět tam vysí.
Lukáš Mraček

Poslat zprávu | Profil
[#4799] | Publikováno: 30.10. 2014 - 12:49
Win XP 64bit
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4800] | Publikováno: 30.10. 2014 - 18:32
:-) máte asi nejhorší kombinaci OS a CATIA. SP3 byl mimořádně chybový a XP 64bit také byla v konfliktu snad se vším.

U SP3 je obrovská chyba - při otevření partu ze sestavy do nového okna se v jednu chvíli Catia zblbne (ale nijak to nepoznáte), přestane ukládat a při zavření jakéhokoliv dialogu funkce nebo stisku ESC vrátí model do stavu po otevření. Vzpomínám si na to, byla to katastrofa...

Jestli máte možnost povýšit, tak alespoň Catii na SP9 HF106 - na té to funguje bez chyby.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.