Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Náhledy ve win 7

Kompletní přehled příspěvků v tématu Náhledy ve win 7 řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Petr Sukac

Poslat zprávu | Profil
Datum: 20.11. 2014 | Zobrazeno: 10486x
Konfigurace CATIA: V5 R20 SP7

Text dotazu:
Dobrý den,

po upgrade systému na WIN 7 se mi v dialogovém okně CATIE pro otevření / uložení nezobrazují náhledy, ale jen některé (viz přiložený printscr).

Náhledy se nezobrazí ani když zakliknu volbu Show Prewiew.

Mám pocit, že při uložení catsouboru se náhled jednoduše nevytvoří, čili není co zobrazovat.

Máte ponětí co tuto chybu může způsobovat a jak by se případně dala řešit?

Po zkontaktování odborníku z dodavatelské firmy CATIE mi bylo doporučeno nainstalovat SP7, nicméně tento krok bohužel nezabral.

Děkuji za nápady a rady :-)

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4825] | Publikováno: 25.11. 2014 - 01:13
Dobrý den,

jak se to zobrazuje v Průzkumníku? Také jen něco? Nebo je to korektní? Náhledy se vytvářejí při uložení souboru, tj. pokud by nebyly vidět nikde jinde (ani na jiném PC s jiným OS / jinou verzi CATIA v okně File selection), pak by to ukazovalo na chybu v CATIA. Pokud vidět budou, je to nějaká chyba v kombinaci R20 a Win7.

Já jen tak namátko zkoušel data z R19 a R24 (normálně mám zobrazené podrobnosti a náhledů se nějak nevšímám) a jak v File selection okně i v průzkumníku jsem náhledy viděl. Teda pardon, u jednoho výkresu nebylo nic, ale to byla výjimka. Jinak náhledy všude OK.

Nebo ještě zkuste sehnat data uložená v jiné verzi / na starších Win (pokud lze). Jestli se starší data zobrazí v náhledu, pak je to jasné.
Petr Sukac

Poslat zprávu | Profil
[#4826] | Publikováno: 25.11. 2014 - 08:27
Dobrý den,

v průzkumníku win chybí stejné náhledy jak v CATII, u kolegy, když se podívá do té samé složky úplně to samé, čili některé cat soubory postrádají náhled (jak jsem zmínil výše - náhled se nevytvoří). Občas se při přeuložení náhled vytvoří občas ne, takže vážně nevím kde chybu hledat.

Při namátkovém nahlídnutí na data tvořená před upgradem na W7 jsem nikde nepřišel na stejnou chybu.

Beru jakýkoliv tip na odzkoušení :-)

Díky
Petr Sukac

Poslat zprávu | Profil
[#4827] | Publikováno: 25.11. 2014 - 09:28
omlouvám se za další příspěvek, nikde tady nevidím "upravit" :-) (bych tam hned opravil i ty chyby)

náhledy se ani neaktualizují - viz příloha

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4828] | Publikováno: 25.11. 2014 - 12:04
Chvilku jsem hledal u konkurence, tohle by mohlo být řešení. Tj. odregistrovat původní verze CATIA a zaregistrovat aktuální.

http://www.coe.org/p/fo/et/thread=22847
Petr Sukac

Poslat zprávu | Profil
[#4832] | Publikováno: 03.12. 2014 - 10:56
Dobrý den,
tak ani IT odborníci si s tím neví rady. Pro upřesnění po instalaci W7 byla Catia nainstalována nově, takže žádné původní verze tam při instalaci v registrech nebyla.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4834] | Publikováno: 03.12. 2014 - 13:23
A náhledy stále nejsou? Ani v nově vytvořených datech na této stanici, ani na původně vytvořených datech jinde/na jiném release?

Co ještě zkusit podívat se, jestli se zobrazí náhledy dat vytvořených na takto nově a čistě instalované stanici, když je budete otevírat na stanici, kde to bylo OK (pokud ještě je kde).


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.