Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Isolate DesignTable

Kompletní přehled příspěvků v tématu Isolate DesignTable řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Pavel Krsek

Poslat zprávu | Profil
Datum: 8.1. 2015 | Zobrazeno: 9156x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobry den,
mám přes script vložený DesignTable, který je spojen s xls dokumentem na disku. Potřebuji dané spojení (link) přerušit, aby v budoucnu při otevření partu s danou tabulkou nedocházelo k nežádoucí synchronizaci.
Jediné co mi jde je manuálně před EDIT/LINKS - tabulka LINKS OF DOCUMENT - link odzizolovat.
To by mně vyhovovalo, ale nikde nemůžu najít, zda-li jde dané odizolování provést scriptem.

Díky za rady.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4878] | Publikováno: 08.01. 2015 - 12:54
Dobrý den,

měl by fungovat následující postup. Přes vlastnost CopyMode u Design table lze nastavit tabulku tak, aby byla součástí modelu a pak se dá izolovat. Izolace se provede výběrem tabulku přes klasickou selekci a zavoláním příkazu CATIA.StartCommand("Isolate").

Nezkoušel jsem to přímo pomocí skriptu, ale postup fungoval.
Pavel Krsek

Poslat zprávu | Profil
[#4879] | Publikováno: 08.01. 2015 - 13:14
Děkuji za radu, ale u mě asi nefunguje. Označil jsem tabulku a pustil isolate - script projede, ale nic se nestane.

oSelection.Add oDesignTable

CATIA.StartCommand ("Isolate")
Pavel Krsek

Poslat zprávu | Profil
[#4880] | Publikováno: 08.01. 2015 - 13:35
Tak přeci, ale ...
Našel jsem na netu, že je třeba v Tools/Customize/Commands u správného příkazu ISOLATE (ja vidím 2) změnit User_Alias např. na ISOLATE_T. Pak script:
oSelection.Add oDesignTable

CATIA.StartCommand ("Isolate_T")

skutečně funguje a link mezi tabulkou a xls je přerušen. Jen teď nevím, jak to provést, aby daný script fungoval všude na všech PC???
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#4881] | Publikováno: 08.01. 2015 - 14:39
Hm, zajímavé.

nastavení na ostatní PC je záležitostí referenčního nastavení, nic víc. Takže CATIA do Admin mode, nastavit alias, a pak promazat settingy u klientů.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.