Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Parametrická křivka pomocí makra

Kompletní přehled příspěvků v tématu Parametrická křivka pomocí makra řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
Datum: 12.6. 2010 | Zobrazeno: 11053x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Na výzvu uživatelů (Kamil a J.Cerki) jsem se pokusil vytvořit jednoduché makro, které generuje křivku podle zadaného vztahu (např y = sin x). Výsledek posuďte sami. Celé makro i s videoukázkou je v příloze.
Doporučení:
Pro větší přesnost je lepší zadávat menší přírůstek. Pokud u nespojité funkce zadaté interval, ve kterém je funkce nespojitá, výsledkem bude samozřejmě nesmysl (Catia to spojí dohromady).

Přiložené soubory:
parametric_functions.zip

J.Cerki

Poslat zprávu | Profil
[#626] | Publikováno: 12.06. 2010 - 23:12
Ďakujeme za makro .
Ale neviem , či robím niekde chybu , alebo ...
Vypisuje mi to túto chybu ( viď prílohu ) a ak dám Áno , otvorí sa samotné macro s označeným riadkom .

Přiložené soubory:
20100612.zip

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#627] | Publikováno: 13.06. 2010 - 09:58
Makro musí být spuštěné v samostatně otevřeném partu, pokud máte part v sestavě, bude to psát toto chybu. Ošetření máme zvládnuté, jen jsem ho tam zatím nepřidal.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#630] | Publikováno: 13.06. 2010 - 10:33
Vyzkoušejte si tuto alespoň částečně ošetřenou verzi (stále nejsou ošetřené vstupy, pokud zadáte očividný nesmysl, makro nedoběhne nebo se křivka nevytvoří). Pokud by byl mezi uživateli zájem, přepíšu to do VB2008 (nebo alespoň do CATVBA) a udělám k tomu nějaký příjemný form.

Přiložené soubory:
parametric_functions_2.zip

J.Cerki

Poslat zprávu | Profil
[#632] | Publikováno: 13.06. 2010 - 13:47
Už mi funguje aj to prvé , a idem skúsiť ošetrené .
Len sa musím s toho mojho konkrétneho vzorca "vysomáriť" . Moj vzorec je y=x*x*0.02 a robí mi to priamku .
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#633] | Publikováno: 13.06. 2010 - 14:04
Mě to funguje náramně. Do vzorce zadejte x * x * 0.02 (bez y =) a interval od -40 do 40 s přírůstkem 3, viz obrázek.

Přiložené obrázky:

J.Cerki

Poslat zprávu | Profil
[#645] | Publikováno: 14.06. 2010 - 12:43
Neviem , kde robím chybu . Mne to robí priamku .

Přiložené soubory:
doc1.zip

J.Cerki

Poslat zprávu | Profil
[#646] | Publikováno: 14.06. 2010 - 12:44
Este sa spytam , ako ste dostali ten obrazok ako prilohu priamo do prispevku ?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#647] | Publikováno: 14.06. 2010 - 13:39
1) Chyba může být ve vzorci. Pokud se v něm vyskytuje desetinné číslo, MUSÍ být zadáno s TEČKOU. Ostatní hodnoty (intervaly, přírůstek) zadávejte s desetinnou ČÁRKOU. Pokud tam necháte ten předvyplněný interval, tj. od -1 do 1, výsledek vypadá jako přímka. Zkusil jste zadat větší interval?
A ještě, jaký release Catie používáte? Já to odladil na R19 SP2.

2) jako přílohu použijte obrázek ve formátu jpg - je to napsané ve formuláři. Pak se rovnou zobrazí.
J.Cerki

Poslat zprávu | Profil
[#648] | Publikováno: 14.06. 2010 - 17:33
Mám tieš V5R19 .
Kurňa , žiadnu čiarku ani bodku som nedával (všetko celé čísla) a aj tak mi to robí priamku . Možete mi poskytnúť celé foto aj s rozloženým stromom ? (Do detailu , ako pre ***ého :-) ) Ďakujem .
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#650] | Publikováno: 14.06. 2010 - 19:00
Opravdu netuším, kde může být chyba. Nemáte mezery v názvu rovnice? Tam pak nefunguje funkce s ->Evaluate(). Mělo by to vypadat takhle.
Název: x_na_druhou
Vztah: x * x
Počátek: 0
Konec: 1
Přírůstek: 0,2

Přiložené obrázky:

J.Cerki

Poslat zprávu | Profil
[#651] | Publikováno: 14.06. 2010 - 20:59
No , nejako sa mi to podarilo , s tým , že som ručne za Evaluate písal hodnoty (-40)(-30)(-20)atd .

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#652] | Publikováno: 14.06. 2010 - 21:08
Patrně tuším, kde je chyba. V názvu rovnice nesmí být kromě mezer ani jiné nestandartní znaky - vy tam máte znak hvězdičky - to je ten problém. Pokud se v Catii používají v názvech tyto znaky, Catia si název použitý v parametru uzavře do jednoduchých obrácených apostrofů. V makru jsem to vypustil, parametr tak není nalezen a v rovnici je chyba.
Tak ještě vyzkoušejte použít název složený jen z písmen a např. podtržítka.
J.Cerki

Poslat zprávu | Profil
[#653] | Publikováno: 14.06. 2010 - 21:18
Opýtam sa inak , keď ste "odpálili" macro , hneď vám to robilo krivku?
Alebo ste ešte potom niečo upravovali .
J.Cerki

Poslat zprávu | Profil
[#654] | Publikováno: 14.06. 2010 - 21:20
Lebo mne to nabehlo v takomto stave .

Přiložené obrázky:

J.Cerki

Poslat zprávu | Profil
[#655] | Publikováno: 14.06. 2010 - 21:24
Ešte može byt chyba v zadávaní znaku "krát" nasobenie . ja ho zadávam na numerickej klavesnici nad 9-tkou .
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#656] | Publikováno: 14.06. 2010 - 21:31
Už opravdu nevím. Zkuste do vzahu zadat jenom "x", pak by to mělo vykreslit přímku pod 45°. Nějakým záhadným způsobem se vám nevygenerují příslušné rovnice - jakoby to nechtělo rozpoznat vkládaný parametr - souřadnici X jednotlivých bodů.
J.Cerki

Poslat zprávu | Profil
[#657] | Publikováno: 14.06. 2010 - 21:44
Ani tak to nejde . Posledná moznost , ak vas poprosím , poslať mi priamo ten váš .part na mail . Ak to nepojde ani tak , tak už neviem . :-(((
Ale aj tak vám ďakujem .
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#658] | Publikováno: 14.06. 2010 - 21:51
Tak už to mám. Může za to ta CZ lokalizace, došlo mi to až teď. Při vytváření formule si musím sestavit rovnici - u mě je to "Relations...", ale u vás se Relations jmenují Vazby. Vzorec je neplatný a proto se nevytvoří.
Přepište si řádek v makru a bude to.

' ----- sestavime retezec rovnice
FormulaLaw = "Relations" přepište na "Vazby".
J.Cerki

Poslat zprávu | Profil
[#659] | Publikováno: 14.06. 2010 - 22:52
Jasnééé .
Skúsim a dám vedieť .
J.Cerki

Poslat zprávu | Profil
[#660] | Publikováno: 15.06. 2010 - 09:05
Dobre ráno p.Cinert , takže , skúsil som to , ale aj tak to nejde , na tom jazyku bude asi toho viacej zavislé . Takže makra používať nebudem , použijem len parametre a FOG-y . Ale aj tak vám ďakujem za čas .
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#661] | Publikováno: 15.06. 2010 - 09:19
To je škoda, že to vzdáváte, makra jsou mocná zbraň. Dnes ráno jsem to vyzkoušel i na jiné instalaci a opět vše fungovalo jak mělo. U vás je opravdu problém jen v rozpoznání parametrů u bodů, což souvisí s jejich názvem.
J.Cerki

Poslat zprávu | Profil
[#662] | Publikováno: 15.06. 2010 - 09:23
Dobre , prehovorili ste ma :-) . Dám si EN - lokalizáciu , ikeď moja angličtina nie je bohvieaká . Chvíľu to potrvá . Dám vám vedieť .
J.Cerki

Poslat zprávu | Profil
[#663] | Publikováno: 16.06. 2010 - 11:17
Dobrý deň p.Cinert . Tak až teraz som sa sem dostal . A parametrickú krivku cez vaše makro sa mi podarilo vytvoriť . Ešte raz ďakujem , je to vynikajúca vec - tie makra .

Přiložené obrázky:

J.Cerki

Poslat zprávu | Profil
[#666] | Publikováno: 16.06. 2010 - 16:46
Ešte otázka . Keď budem chcieť v tom istom parte použit ďalšiu krivku , ale v inej rovine , ako mám postupovať ? ( Alebo , tú istú krivku v inej rovine , napr. Z/X ) . Pravdepodobne musím vytvoriť nové makro s inými parametrami .
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#789] | Publikováno: 10.07. 2010 - 01:20
Body se vztahují k osovému kříži, takže stačí vytvořit nový osový kříž a nastavit ho jako aktivní (a samozřejmě ho vybrat v makru). Křivka se pak vytvoří vzhledem k tomuto kříži.
J.Cerki

Poslat zprávu | Profil
[#791] | Publikováno: 10.07. 2010 - 12:37
Ďakujem , pochopil som .


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.