Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Změna defaultní hodnoty tloušťky čar u objemu a ploch

Kompletní přehled příspěvků v tématu Změna defaultní hodnoty tloušťky čar u objemu a ploch řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
forestgump

Poslat zprávu | Profil
Datum: 8.6. 2015 | Zobrazeno: 9443x
Konfigurace CATIA: V5R24

Text dotazu:
Dobrý den, potřeboval bych pomoci s nastavením defaultní hodnoty tloušťky čar v objemu a plochách na 0,13 mm tak aby při vytvoření nového pártu byly tyto hodnoty již nastavené a projevily se v objemech i plochách. Díky.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5237] | Publikováno: 08.06. 2015 - 10:56
Dobrý den,

tohle je záležistost standardů. Už se to tu několikrát řešilo. Musí se upravit xml soubor s definicí čar, resp. jejich tlouštěk (Tools - Standard, Category: General, File: CATStdLineThickness.xml)

To lze buď manuálně přímou úpravou xml souboru nebo přímo v Catii, která se musí spustit v admin módu (pak se provedené změny uloží do aktuálně používaného xml).

Všechny odpovědi tu najdete.
forestgump

Poslat zprávu | Profil
[#5241] | Publikováno: 10.06. 2015 - 15:26
Dobrý den, děkuji za vodítka, použil jsem variantu s upraveným xml, ale toušťka čar u nově vytvořených pártů je stále původní. Pro lepší představu přikládám obrázek s umístěním CATStdLineThickness.xml, náhledem xml a náhledem enviromentu. Samozřejmě budu pokračovat dál. Fajn den.

Přiložené soubory:
obr.zip

forestgump

Poslat zprávu | Profil
[#5269] | Publikováno: 30.06. 2015 - 15:43
Dobrý den, stále se nedaří zjistit jak a co přesně nakonfigurovat aby se tloušťky hran v upraveném XML zobrazily v Catii. Prosím tedy o zasláni linku na konkrétní téma. Děkuji.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5272] | Publikováno: 02.07. 2015 - 19:21
Já jsem hledal a v tom vlákně se mluví jen o změně standardu, konkrétní postup tam není.

V xml souboru jsou vypsané všechny tloušťky, vždy hodnota v px a v mm. Mělo by stačit tyto hodnoty přepsat.

<std:typedef name="CATThickness">

<std:intval name="Availability">0</std:intval>
<std:intval name="Pixel">1</std:intval>
<std:floatval name="mm">0.13</std:floatval>
</std:typedef>
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5273] | Publikováno: 02.07. 2015 - 19:43
Tak ještě jeden update - je to v Options, viz. příloha. Mě to trvalo, protože v admin módu kde jsem to zkoušel se mi sice krásně přepisovaly hodnoty, ale model stále nereagoval. Ve standard módu už se změny projevily.

Opravdu si nejsem jistý jak to přesně funguje, ale podle tohoto to vypadá, že tloušťky jsou uložené v settings a xml soubor se buď použije jen na default hodnoty, nebo je dnes už úplně k ničemu. Po tom už pátrat nebudu :-)

Přiložené obrázky:

forestgump

Poslat zprávu | Profil
[#5289] | Publikováno: 14.07. 2015 - 06:59
Děkuji, tloušťka se nastavuje jak píšete v options. Tuto variantu jsem zkoušel, ale tato volba byla administrátorem uzamčená (pracovní Catie). XML je nejspíše pro default, alespoň to co jsem zkoušel tomu napovídá.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.