Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Import dat z Excelu do Catie

Kompletní přehled příspěvků v tématu Import dat z Excelu do Catie řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Richard Čepek

Poslat zprávu | Profil
Datum: 19.6. 2015 | Zobrazeno: 10925x
Konfigurace CATIA: V5 R21

Text dotazu:
Dobrý den,

prosím o radu, jak správně improtovat data z Excelu přímo do parametrů v Catii? Dostal jsem za úkol vytvořit parametrický model motoru, data se mi povedla importovat, problém však nastal již při zjištění, že data musím importovat do každé součásti v Assembly design zvlášť.Další problém je, že po změně dat v excelu bych musel ručně znovu importovat data do každé součásti. Jde tomuto předejít? Toto mé řešení mělo za následek jen to že po vymodelování pár dílů, se při pokusu importovat nová data z Excelu Catia zasekne a nezbývá než ji restartovat. Děkuji za jakoukoliv radu. Termín odevzdání se blíží a já jsem již celkem zoufalý. V Catii jsem začátečník.

S pozdravem Richard Čepek.

Matějček Pavel

Poslat zprávu | Profil
[#5251] | Publikováno: 19.06. 2015 - 10:55
Já bych využil funkci design table ta se dá synchronizovat.
Více se dá najít tady v tomhle článku:
http://www.catia-forum.cz/articles/?article_id=39
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5252] | Publikováno: 19.06. 2015 - 13:19
Dobrý den,

určitě bych šel cestou Design Table, viz odkaz v příspěvku výše. Pokud potřebujete parametrizovat celou sestavu, vytvořil bych si všechny potřebné parametry na úrovni sestavy a pak je linkoval do jednotlivých součástí. Tj. Design Table by byla synchronizovaná s parametry sestavy.

Zaseknutí Catie nemusí nutně souviset s importem, spíš bych si zkontroloval model, zda se při změně parametrů nezboří.
Richard Čepek

Poslat zprávu | Profil
[#5253] | Publikováno: 19.06. 2015 - 16:21
Děkuji za radu,

Design table vypadá pro mé účely naprosto dostačující. Narazil jsme však na jiný problém. Po přesném postupu podle videa z odkazu se mi však ve stromě neobjeví ani políčko Relations, Design Table ani pak políčka s jednotlivými parametry. Je možné, že je někde nastaveno aby nebyly vidět?

Předem děkuji za odpověď.
Richard Čepek

Poslat zprávu | Profil
[#5254] | Publikováno: 19.06. 2015 - 18:47
Tak tento problém sem již vyřešil také. Moc děkuji za rady.
Richard Čepek

Poslat zprávu | Profil
[#5256] | Publikováno: 19.06. 2015 - 21:57
Ještě bych však měl jeden dotaz... Celý den se snažím pochopit jak nalinkovat parametry cele sestavy k jednotlivým Partum. Při snaze přiřazení jednotlivých parametrů ke kotám se objeví hláška : Syntax error line 1: invalid structure: syntax error (near tokken : <,> ) Předem děkuji za odpověď.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5257] | Publikováno: 19.06. 2015 - 23:37
Při editaci kóty je pod pravým tlačítkem Edit formula - tím se dostanete do editoru vztahu k příslušné kótě (jiného parametru, atd). Zde pak stačí vybrat parametr, na který se chcete navázat, přímo ve stromu. POZOR, parametry mající v názvu mezeru a jiné nest. znaky (diakritika), musí být obalené v obrácených jednoduchých apostrofech.

PS: Kdyžtak sem dejte screenshot z formula editoru, kde vybíráte parametr v sestavě.
Richard Čepek

Poslat zprávu | Profil
[#5263] | Publikováno: 20.06. 2015 - 00:11
Přímo ze stromu hodnoty vybírám ale catia hodí chybové hlášení viz příloha... Omlouvám se ale povedlo se mi ji nahrát pouze v zip.

Přiložené soubory:
Problem.zip

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5264] | Publikováno: 20.06. 2015 - 00:22
Aha, tak to je jasné. Chyba je v desetinné čárce, musí být tečka. Ale hlavně se vám tam místo názvu parametru přenesla jen samotná hodnota, takže máte pravděpodobně vypnutou volbu Keep link with selected object v Tool - Options - Infrastructure - Part Infrastructure (asi první záložka). Proto se nevytvoří link a jen se zkopíruje hodnota. Na tom samém místě si pak v záložce Display pozapínejte zobrazení parametrů ve stromu a dále u Parameters and measures (hlavní větev Options) pak zobrazení parametrů With value a With formula.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.