Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

vyradenie dielu z kusovníku

Kompletní přehled příspěvků v tématu vyradenie dielu z kusovníku řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Frederik Biely

Poslat zprávu | Profil
Datum: 19.8. 2015 | Zobrazeno: 8662x
Konfigurace CATIA: V6R2013x

Text dotazu:
Dobrý deň, dá sa súčiastka nastaviť v modeli tak, aby nebola zahrnutá do kusovníku na zostavnom výkrese? Ďakujem.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5309] | Publikováno: 19.08. 2015 - 12:39
Dobrý den,

u V5 je na profilové kartě instance zatržítko Visualize in BOM, které určuje, zda bude instance zahrnutá v kusovníku. Nepamatuju se přesně, zda to bylo u V6 stejně, ale hledal bych něco podobného.

Nejsem si totiž úplně jistý, zda se ve V6 kusovník vytváří na základě struktury sestavy (která je tak jako tak uložená v databázi.) V každém případě se dá nastavit typ položky pomocí jedné funkce v kompasu - jde o příznak Ghost, kdy je položka pouze jako 3D model, ale nepřenáší se do kusovníku (tak to je pro kusovník v Enovii). Jestli to funguje pro kusovník do výkresu nedokážu říct.
Frederik Biely

Poslat zprávu | Profil
[#5322] | Publikováno: 25.08. 2015 - 12:38
Ako sa dostanem do toho kompasu nie som si presne istý...
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5323] | Publikováno: 25.08. 2015 - 13:21
Tohle vám už musí poradit někdo z kolegů, určitě nejste jediný koho to trápí. Já bohužel nemám přístup k V6, takže všechny rady jsou jen matné vzpomínky.

Kompasem je ve V6 myšleno to velké "kolo" dole uprostřed. Jsou na něm 4 kvadranty a každý skrývá specifické funkce.

PS: Jestli Vám tohle nikdo neřekl na školení (ať už oficiálním čí interním), tak se divím, že vůbec jste schopen ve V6 pracovat...
Frederik Biely

Poslat zprávu | Profil
[#5324] | Publikováno: 25.08. 2015 - 13:30
Pomáhame si ako vieme...
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5325] | Publikováno: 25.08. 2015 - 14:25
Já bych si na vašem místě zažádal o školení (od dodavatele), a to myslím v dobrém. Základy Catia jsou minimálně na 5 dnů a k tomu minimálně 2 dny správu dat v Enovia. Spousta věcí se dá vyčíst v dokumentaci, ale ta je tak moc obsáhlá, že byste studováním strávil měsíc času.

Z vašich dotazů mám pocit, že se Vám nikdo s žádným školením nevěnoval, což mi vzhledem ke skutečnostem, že máte implementovanou V6, přijde trochu zvláštní.
Frederik Biely

Poslat zprávu | Profil
[#5326] | Publikováno: 26.08. 2015 - 10:06
Hej súhlasím. Ono je to tak, že nás školia skúsenejší kolegovia ktorý už vedia pracovať v Catii. Teraz majú veľa práce, tak keď môžu pomôžu, pokiaľ vedia...


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.