Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Optimalizace rozvinu - unfold

Kompletní přehled příspěvků v tématu Optimalizace rozvinu - unfold řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Tomáš Hlavačka

Poslat zprávu | Profil
Datum: 26.8. 2015 | Zobrazeno: 9131x
Konfigurace CATIA: V5 R24

Text dotazu:
Dobrý den,
dělám ořez obecné plochy (viz. obr.), který pak rozvinu přes funkci unfold v plochách. Po rozvinutí mi vznikne plocha s různě křivími hranicemi, ale já bych chtěl aby hranice daného rozvinu byly pravoúhlé. Ořez jsem dělal přes roviny.
Děkuji za odpověď.

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5328] | Publikováno: 26.08. 2015 - 20:19
Dobrý den,

tohle z principu nelze udělat. Pokud chcete rozvinout obecnou plochu, nikdy se nebude jednat o skutečný rozvin, výsledkem vždy bude nějak zkreslená původní plocha, tj. i okraje budou deformované. Rozvin můžete ovlivnit definicí nástřihu (tears), ale ani pak obecné části plochy nebudou skutečně rozvinuté.

Pro simulaci tváření plechů existují jiné SW (např PAM STAMP), kde se již počítá s přetvořením.
Tomáš Hlavačka

Poslat zprávu | Profil
[#5329] | Publikováno: 26.08. 2015 - 21:38
Dobrý den,

děkuji za odpověď. Problém jsem nakonec vyřešil tím, že křivky pro nástřih jsem vytvořil tak, aby ležely uvnitř rozvinu. Tento unfold jsem ještě jednou zkopíroval a zmodifikoval, tak že do záložky transfer jsem vybral křivky pro nástřih. Tím jsem docílil, že se křivky pro nástřih navinuly na již jednou ořezanou obecnou plochu, kterou jsem opět těmito navinutými křivkami ořezal. Tu jsem potom opět přes unfold rozvinul a tento rozvin již skoro kopíroval dané křivky pro nástřih.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.