Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

relativní cesta

Kompletní přehled příspěvků v tématu relativní cesta řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Petr

Poslat zprávu | Profil
Datum: 11.11. 2015 | Zobrazeno: 8680x
Konfigurace CATIA: Catia R24 SP4 HF22

Text dotazu:
Dobrý den,
Jde v catii nastavit relativní cesta?

Když mám sestavu uloženou v umístění E:\Projekt\připravek a ostatní skupiny E:\Projekt\připravek\skupiny a přejmenuji složku Projekt na Projekt1, tak když otevřu sestavu, tak mě skupiny hlásí link.

Jde tohle nějak obejit? Nebo něco změnit v nastavení.

Děkuji za odpověd.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5463] | Publikováno: 11.11. 2015 - 22:45
Dobrý den,

podívejte se, jestli máte správně nastavené cesty, kde CATIA hledá reference. Default je myslím jen striktně link na složku, který si pamatuje sestava, tj. při jakékoliv změně cesty soubor nenajde.

Pozapínejte se nastavení podle obrázku, pak by to už nemělo vadit.

PS: Jestli můžu doporučit, tak se vyvarujte použití diakritik v názvech složek i názvech souborů - CATIA s tím neumí zacházet. A také nedoporučuju nechávat stejné názvy souborů a měnit jen složky. CATIA si totiž pamatuje co měla naposledy otevřeno, a když např. přeuložíte model pouze do jiné složky (se stejným názvem), zavřete ho a budete ho chtít znovu otevřít, CATIA vám otevře ten původní - zůstal v session. Odkud to bylo, už se neřeší.

V tomto případě pomůže restart, pak se otevře skutečně ten vybraný. Ale je to vždy riziko, neznám nikoho, kdo by si takhle nepřepsal data :-)

Přiložené obrázky:

Petr

Poslat zprávu | Profil
[#5465] | Publikováno: 15.11. 2015 - 10:48
Dobrý den, catii mám nastavenou podle přiloženého obrázku. děkuji


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.