Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Nezobrazuje mi okno Trim

Kompletní přehled příspěvků v tématu Nezobrazuje mi okno Trim řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
strojartr

Poslat zprávu | Profil
Datum: 13.2. 2016 | Zobrazeno: 8976x
Konfigurace CATIA: V5 R20

Text dotazu:
Dobrý večer,

Prosím o radu

Mám takýto problém: Keď použijem príkaz Trim nezobrazí sa mi okno s plochami, plochy mi ale ide vyznačiť.
Už som skúšal nasledovné

Preinštalovanie Catie.
Reštart počítača
Súbor som poslal kamarátovi a na jeho počítači funguje Trim normálne.
Nastavenie pôvodných nastavení

Prosím o radu

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5628] | Publikováno: 15.02. 2016 - 16:30
Dobrý den,

chtělo by to trochu přesnější popis - co myslíte tím "okno s plochami"? Dialog funkce, kde se vybírají plochy a nastavují vlastnosti Trimu? A funkce nejde vůbec spustit nebo při poklikání na existující Trim ve stromu se nic nestane?
Ostatní funkce se chovají korektně a jen Trim zlobí?

Je to celkem neobvyklé. Pokud by byla nějaká chyba v instalaci, projevila by se i jinde. Teoreticky se může okno chtít otevřít do druhého monitoru, což je ale nepravděpodobné, pokud druhý monitor nemáte / nepoužil ste.

Další otázka je jaké jste použil instalačky + legálnost licence...
Stanislav Sedláček

Poslat zprávu | Profil
[#5645] | Publikováno: 03.03. 2016 - 08:20
Dobrý den,

bude to způsobeno grafickou kartou. Zkusil bych jinou verzi driveru.
strojartr

Poslat zprávu | Profil
[#5773] | Publikováno: 29.04. 2016 - 23:23
Dobrý večer, po dlhom čase sa ozývam s úspešným riešením.
Stačilo zmačknúť tlačidlo, ktoré sa nachádza v dolnom pravom rohu CATII. V priloženom obrázku som ho vyznačil v červenom obdĺžniku.

Ešte jedna otázka na záver : Kedy možno toto tlačidlo využiť ? alebo Na čo to tam je ?

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5774] | Publikováno: 30.04. 2016 - 09:23
Dobrý den,

sice jsem tuto funkci nikdy nepoužil, ale zdá se že slouží k vypnutí zobrazení dialogů funkcí. Zřejmě kvůli tomu, aby okno dialogu nezakrývalo geometrii. Tlačítko je totiž aktivní právě jen když se spustí nějaká funkce s dialogem, jinak ne.

Možná jste ně něj někdy omylem kliknul. Chová se to tak, že si každý dialog pamatuje jestli se má zobrazovat nebo ne, proto jste neviděl pouze Trim.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.