Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Tabulka děr

Kompletní přehled příspěvků v tématu Tabulka děr řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Sevca

Poslat zprávu | Profil
Datum: 20.7. 2010 | Zobrazeno: 11760x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravíčko všem vespolek.Mám prosbičku.Je možno v CATII V5 R19 vytvořit na výkrese tabulku děr? (podobně jako je tomu u Mechanicalu a Inventoru) Ušetřilo by mi to spoustu práce...Díky za odpověď.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#889] | Publikováno: 20.07. 2010 - 13:49
Použijte funkce Hole Dimension Table nebo Coordinate Dimension Table - obě funkce jsou dostupné v panelu s kótami (Dimensions).
Sevca

Poslat zprávu | Profil
[#892] | Publikováno: 20.07. 2010 - 15:59
Děkuji.Ještě se ho musím naučit používat ;)
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#895] | Publikováno: 20.07. 2010 - 16:29
No keď sa to naučíš tak potom sem niečo hoď, nejaký postup...
Sevca

Poslat zprávu | Profil
[#896] | Publikováno: 20.07. 2010 - 16:48
Jediný problém je s počátkem tabulky,který se chytá k souřadnicovému systému daného productu ...Vzhledem k tomu že dělám přípravek na auto,tak souřadnicový systém přípravku musí být dle souř.s. auta a potom je mi tabulka děr chycená k počátku auta naprd...Potřebuji si počátek umístit například na roh desky,nebo na kolíkovou díru...Pokud by někdo věděl,tak prosím o info...
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#898] | Publikováno: 20.07. 2010 - 16:54
Počiatok sa dá nastaviť priamo pri vkladaní tej tabuľky, už som sa s tým pred chvíľkou hral a je tam taká možnosť posunúť X a Y stred od ktorého to potom počíta...
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#899] | Publikováno: 20.07. 2010 - 16:58
Tu je tá tabuľka a jej nastavenia...

Přiložené obrázky:

Sevca

Poslat zprávu | Profil
[#901] | Publikováno: 20.07. 2010 - 17:14
Jj,už jsem to zjistil...Škoda že to nelze udělat tažením pomocí myši (když chci třeba na střed díry) takhle se to musí nejdříve změřit a potom ručně zadat naměřené hodnoty(naměřené hodnoty jsou mnohdy v 0,001 mm :-( )...Ale hlavně že to jde...Zkus zjistit jestli by to nešlo i tou myší bez měření a vypisování...
Jan Svoboda

Poslat zprávu | Profil
[#902] | Publikováno: 20.07. 2010 - 17:40
Když chceš třeba roh desky jako počátek, jednoduše klikneš na jednu čáru a pak na druhou, někdy musíš dvakrát, když se počátek neobjeví.
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#903] | Publikováno: 20.07. 2010 - 17:43
Ide to aj myškou, keď si všimneš je tam taký terčík...
Jiří Pešek

Poslat zprávu | Profil
[#907] | Publikováno: 20.07. 2010 - 20:44
Ahoj,
tato funkce je velmi zajímavá má ale jednu velkou nevýhodu. Funkci můžete použít jenom jednou. Hodnoty nejou propojeny z 3D - 2D geometrii. To znamená vytvoříte si tabulku z hodnotami pozic děr např.150 děr. Uložíte a vydáte výkres do výroby. Přijde změna na výkrese a musíte změnu zanést do 3D. Změnu zanesete posunete nebo vymažete díru. Nastane problém tabulka nepozná že došlo ke změně. Opravu tabulky lze udělat ručně nebo se musí tabulka vytvořit znova. Funkci doporučuji kde máte hodně děr. Použil jsem ji při větších deskách kde bylo 150-více děr. Důležité je provést kontrolu. Nejlépe si zobrazit ve 3D starou verzi a novou přes sebe potom upravit tabulku.

Před rokem jsem zkoušel vytvořit makro na tomto principu. Zatím jsem se zastavil na nedodstatku potřebných funkcí. Pokusím se na toto téma napsat článek.

JP
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#908] | Publikováno: 21.07. 2010 - 07:50
Urobil som si jednu HOLE a potom cez skicu a USER PATTERN som rozmnožil túto dieru. A nedá sa to teraz do tej tabuľky nejako nalinkovať? Alebo aspoň priemery dier a tie ich kóty nejako stiahnuť do parametrov a potom ich v draftingu v tej tabuľke vytiahnuť?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#909] | Publikováno: 21.07. 2010 - 08:39
No, možná by to také byla možnost. Ale berte v úvahu, že jednou můžete mít díry přes patern, podruhé jen tak, potřetí třeba nakopírované a posunuté.
Při vytváření tabulky se nejede přes 3D, Catia vyhledává kruhové entity v pohledu, měří jejich průměr a hledá středy. To pak zanáší do tabulky.
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#910] | Publikováno: 21.07. 2010 - 09:02
To je dosť slabota (od Dasault) lebo potom mi vlastne nikdy nebude vedieť napísať ani hĺbku diery a jej tip (závit, zahĺbenie,...)
Kolik

Poslat zprávu | Profil
[#1587] | Publikováno: 27.01. 2011 - 13:20
Dobrý den,
nenašel někdo způsob jak tuto funkci svázat s 3D,aby byli pozice děr nalinkované s tabulkou? Mi neříkejte, že by Dasault nemohl udělat funkci na víc, která by linkovaní podporovala.

Neudělal, někdo toto Makro? Je mi jasné, že to tvůrce nebude jen tak nabízet. Ale fakt by se hodilo...

Díky za každý postřeh i názor, možná i řešení...:)
Jan Svoboda

Poslat zprávu | Profil
[#1588] | Publikováno: 27.01. 2011 - 16:34
Ahoj,nalinkovat by se to dalo, ale problem je spis v to,že by se špatně rozpoznávalo když by tam třeba díra přidala...
Kolik

Poslat zprávu | Profil
[#1611] | Publikováno: 04.02. 2011 - 11:39
Uživatel odpovídá na příspěvek #1588:

Ahoj,
to je mi jasný, že by to špatně poznalo, hold by se udělala tabulka znova znova.

Já spíš více používám variantu, že se mi pozice děr mění...

A jestli se mužu zeptat, jak by se to dalo nalinkovat? Případně z čeho mám čerpat...

Děkuji za informace
Honza Krejci

Poslat zprávu | Profil
[#6037] | Publikováno: 25.11. 2016 - 13:51
Prosim o info, zda je mozne nekde nastavit pocet desetinnych mist v tabulce der u der, ktere jsou na celociselnych kotach ( priklad 12,00 ). Diky Honza
Jaroslav Mudrák

Poslat zprávu | Profil
[#6818] | Publikováno: 07.08. 2020 - 10:05
Dobrý den,
potřeboval bych otevřít téma tabulky děr. To že díry nejsou spojeny s modelem už jsem překousl, ale potřeboval bych poradit. Když smažu tabulku a chtěl bych vložit novou, tak mě po staré tabulce zůstane spousta označených děr ... když je děr třeba 150 je to docela složité to vše obklikat a označení smazat.
dotaz: Jde nějak nastavit ve výběru (ctrl+f) aby mě to vyselektovala jen čísla děr a mohl bych je smazat ? Nebo nějaká jiná cesta jak by se dali pozice děr smazat ?

Díky za radu.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6819] | Publikováno: 09.08. 2020 - 12:51
Dobrý den,

bohužel nic takového není možné. Funkce tabulka děr i tabulka bodů, které jsou dostupné v Draftingu, je z tohoto důvodu velmi omezeně použitelná při změnách. A to právě proto, že je nutné všechny popisky děr vymazat ručně.
Doufat, že se někdy v budoucnu dočkáme funkce, které bude umět vytvořit asociativní tabulku děr na základě 3D modelu (včetně informace o hloubce, popř. velikosti závitu v díře), je asi zbytečné.

Z tohoto důvodu vzniklo makro Advanced holes table které eleminuje alespoň některé z těchto nevýhod a nabízí mnohem větší komfort při aktualizaci tabulky.
Ruční výběr děr sice stále zůstává, ale není třeba pokaždé odmazávat popisky a navíc je makro schopné podle průměru identifikovat i závity.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.