Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Vkladanie textu na plochu komponentu

Kompletní přehled příspěvků v tématu Vkladanie textu na plochu komponentu řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Vladimír Hutňan

Poslat zprávu | Profil
Datum: 23.4. 2016 | Zobrazeno: 8266x
Konfigurace CATIA: Catia V5R19

Text dotazu:
Dobrý večer,
mám problém s vkladaním textu na plochu komponentu. Čísla už mám umiestnené na svojom mieste v určitej výške (rovine), už len použiť funkciu "Pocket" na odobratie materiálu. Keď danú funkciu použijem, nastavím výšku,nastane u mňa problém, že niekde zoberie viac a niekde menej, daná plocha nie je v rovine. (viď. príloha) Tretí obrázok, je príklad ako to potrebujem mať.

Robím to podľa tohto tutorial-u:

https://www.youtube.com/watch?v=l0YX-YSoCYQ

Vo videu (11:30) je použitá funkcia Pocket, no nič viac tam nerobí, tak ako je možne, že on ma ten uber materiálu rovnomerný...

Ďakujem za akúkoľvek radu.

Přiložené soubory:
Vkladanie čísel na komponent.d

Radovan Kuchař

Poslat zprávu | Profil
[#5759] | Publikováno: 24.04. 2016 - 10:58
Ahoj, koukni se na strom na poslední úkon co udělal, orotoval tam poslední profil. Taky v tom videu je vidět, že to tam ubere nerovnoměrně jak tobě, ale potom znova přidá materiál rotací. Není mi taky zcela jasné jak, protože to vypadá, že tu první kopíruje. Jedině, že by to byl střih ve videu.....

Radovan
Vladimír Hutňan

Poslat zprávu | Profil
[#5760] | Publikováno: 24.04. 2016 - 15:24
Ahoj,
tak pokúšam sa to nejako urobiť pomocou tej rotácie. No nie je mi to jasné ako to aj tak urobil, nejde mi to. Napadlo mi použiť aj funkciu "Projection" vo Wireframe..., no nepustí má to, ešte tie čísla mi vo funkcii označí, no už plochu nechyta. Škoda.

Ďakujem aj tak za odpoveď

Matějček Pavel

Poslat zprávu | Profil
[#5761] | Publikováno: 25.04. 2016 - 07:23
Ahoj,
v tom videu je střih.
Já osobně bych to ale řešil tak, že bych ten "Pocket" dal po tu plochu kde má být text přes "Up to surface" a pak nastavil hloubku.

Přiložené obrázky:

Vladimír Hutňan

Poslat zprávu | Profil
[#5767] | Publikováno: 25.04. 2016 - 14:35
Ahoj,
tak sa mi to vďaka tvojej rade podarilo.

dik

Vanja


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.