Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Vlastní (spesiální) tvar nástroje

Kompletní přehled příspěvků v tématu Vlastní (spesiální) tvar nástroje řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Pavel Podskalský

Poslat zprávu | Profil
Datum: 28.4. 2016 | Zobrazeno: 8887x
Konfigurace CATIA: V5 R20

Text dotazu:
Mám dotaz. Jde v Catii V5 R20 vytvořit nástroj, jehož tvar není v reprezentaci?
Jedná se o rychloposuvovou frézu, jejíž tvar se skládá ze tří na sebe tečných rádiusů.
Nebo pokud bych chtěl vytvořit nějakou tvarovou frézu.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5770] | Publikováno: 28.04. 2016 - 19:02
Hledat, hledat a hledat .... neberte to osobně, ale je to stálý nešvar. Než bych zkusil chvíli hledat, radši založím nové vlákno a budu 4000 lidí spamovat mailem s upozorněním. A tím spíš mi nikdo neodpoví.

http://www.catia-forum.cz/forum/topic.php?topic_id=1471
Pavel Podskalský

Poslat zprávu | Profil
[#5771] | Publikováno: 28.04. 2016 - 19:20
Uživatel odpovídá na příspěvek #5770:

Ano, toto vlákno jsem samozřejmě našel, ale není mi z něho jasné, jak si vytvořím vlastní nastroj. Mám vytvořený CATPart, tak jak by měl vypadat daný nástroj, ale nevím jak z toho CATPartu udělám nástroj s kterým bych mohl obrábět. Mužete mi poradit?
Děkuji.
Jan Hnátík

Poslat zprávu | Profil
[#5772] | Publikováno: 28.04. 2016 - 21:53
Dobrý den,

postup z nápovědy naleznete zde:
http://catiadoc.free.fr/online/mfgug_C2/mfgugbt0415.htm
Já osobně nejraději používám až ten oslední postup "CATPart Tools for Photo or Video Mode and Collision Checking". Jde vlastně jen o to, vytvořit si CATPart, ve kterém je těleso nástroje vytvořeno pomocí dvou rotačních objemů. Důležité je, aby se obě skici jmenovaly "CUT" a "NOCUT". Řezná skica musí začínat v počátku skici a kreslí se PROTI směru hodinových ručiček a musí být nakreslena v rovině YZ. Neřezná pak na ni výškově navazuje a musí se také kreslit proti směru.
Na nástroj pak klikněte pravým tlačítkem, vyberte NC resources a pak Add user representation. A označte soubor, ve kterém máte nakreslenou reprezentaci nástroje.
Upozorňuji, že dráhy nástroje jsou počítány na základě původní geometrie, reprezentace slouží jen pro simulaci.
Pavel Podskalský

Poslat zprávu | Profil
[#5775] | Publikováno: 30.04. 2016 - 12:13
Co musím udělat, aby se mi po kliknutí pravým tlačítkem objevila možnost NC resources? Mám, hotovej CATPart dle návodu a nevím, co s tím CATPatrem udělat, aby se mi objevila možnost NC resources? (mám ho někam vložit, nebo být v nejakém režimu, nebo ...???)

Přiložené obrázky:

Pavel Podskalský

Poslat zprávu | Profil
[#5776] | Publikováno: 02.05. 2016 - 15:13
Už jsem na to přišel, pouze jsem si špatně přečet, jak jsem to měl udělat. děkuji.
Pavel Podskalský

Poslat zprávu | Profil
[#5778] | Publikováno: 02.05. 2016 - 15:59
Kde se stala chyba?

CUT: Nakreslil jsem si osu - z počátku jsem nakreslil uzavřenej profil pomocí úseček - dal jsem orotovat proti směru ručiček (při pohledu shora) - přejmenoval na CUT
NOCUT: Nakreslil jsem si osu - promítl jsme si jednu úsečku z CUT - profil jsme uzavčel pomocí úseček - dal jsem orotovat proti směru ručiček (při pohledu shora) - přejmenoval na NOCUT

Je tan něco, kde se mohla stát chyba? Na co si dát větší pozor?

Prosím poradět, děkuji.

Přiložené obrázky:

Jan Hnátík

Poslat zprávu | Profil
[#5779] | Publikováno: 02.05. 2016 - 19:50
Asi jsem to nenapsal úplně jasně. Nejde o rotaci skici jako takové, ale o tvorbu skici samotné. Když vytváříte skicu, začnete kreslit čáru v počátku skici a pak kreslíte uzavřený řetězec z úseček a oblouků a to tak, že postupujete proti směru hodinových ručiček. Navíc to ještě musíte kreslit v 1. kvadrantu (pravý horní kvadrant). Osu tam raději nekreslete.
Tím pravým tlačítkem pak kliknete na nástroj v ResourcesListu v obrábění. Na to už jste asi přišel, ale píšu to pro jistotu, kdyby téma hledal i někdo jiný.
Pavel Podskalský

Poslat zprávu | Profil
[#5780] | Publikováno: 02.05. 2016 - 22:18
Děkuji.
Ještě pro ty, co budou mít stejný problém: pokud v simulaci používáme i upánače, tak celková délka námi vytvořeného nástroje (CUT+NOCUT) musí mít dostatečnou velikost.
Pavel Podskalský

Poslat zprávu | Profil
[#5781] | Publikováno: 03.05. 2016 - 20:20
Proč mi po simulaci s nastrojem, který jsem si vytvořil a přidal přes Add user representation, zbyde na součásti zbytkový materiál? Jak udělám, aby tam nezůstával? Když odstraním user representation, tak tam nezustává.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.