Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Nastavení tloušťky čar v DXF

Kompletní přehled příspěvků v tématu Nastavení tloušťky čar v DXF řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Jiří Lašák

Poslat zprávu | Profil
Datum: 24.6. 2016 | Zobrazeno: 8223x
Konfigurace CATIA: V5 R24

Text dotazu:
Dobrý den, dá se nastavit u Catie "mapování DXF" tzn. aby DXF neslo informace o tloušťce či bary čáry?
Jde o to že když vyexportuju DXF v Catii a kolega jej otevře v CREO parametric, tak vidí všechny čáry stejně tlusté a při složitějších výkresech je to dost nepřehledné.

Děkuji

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5870] | Publikováno: 24.06. 2016 - 09:09
Dobrý den,

nastavení DXF se dá změnit buď v Options - Compatibility, záložka DXF, výběrem verze pro export. Moc možností tam ale není.

Druhá možnost je změna mapovaní vlastností čar. To je zase ve standardu DXF. Tools - Standards - Dxf, musíte ale mít spuštěný Admin mód, aby se standard dal změnit, nebo ručně editovat příslušné xml (v instalačním adresáři catia - ...\B24\win_b64\resources\standard\dxf\DXF.xml.

Pokud máte nějaký catia starter a používáte referenční nastavení, bude to muset provést vaše IT.
Jiří Lašák

Poslat zprávu | Profil
[#5871] | Publikováno: 24.06. 2016 - 10:09
Vyzkoušíme děkuji.
Jiří Lašák

Poslat zprávu | Profil
[#5872] | Publikováno: 24.06. 2016 - 10:22
Soubor jsem našel a otevřel, nic méně nevím, který parametr změnit, aby se změnila tloušťka čáry u konkrétního druhu čáry. Můžete prosím pomoct?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5873] | Publikováno: 24.06. 2016 - 12:16
Já to bohužel přesně taky nevím. Ale když se podíváte do Tool - Standards - Dxf, mělo by jít identifikovat který parametr je k čemu.
Jiří Lašák

Poslat zprávu | Profil
[#5874] | Publikováno: 29.06. 2016 - 21:44
Tak jsem spustil admin mod, ale v DXF je pouze zalozka import. o exportu ani carka.nevite co s tim?


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.