Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Konfigurace dílu

Kompletní přehled příspěvků v tématu Konfigurace dílu řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
Datum: 23.9. 2016 | Zobrazeno: 8525x
Konfigurace CATIA: V5R19

Text dotazu:
Dobrý den

Potřeboval bych poradit, jak automaticky měnit konfiguraci dílu dle tloušťky dílu. Řekněme, že když díl bude tlustý 30mm, budu mít v dílu průchozí závitovou díru. Když bude tlustší, než 30 mm, budu mít z každé strany v jedné ose dvě závitové díry.
Napadá mi, že si ty díry vymodeluji, jedny deaktivuji a pomocí parametru tloušťky by se to mělo přes podmínku "když" nějak dát přepínat. Nebo by to šlo přes odečty?

Přiložené soubory:
PRIKLAD.CATPart

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5967] | Publikováno: 23.09. 2016 - 14:32
Dobrý den,

k tomuhle je ideální tzv. Rule - pravidlo, pomocí kterého lze řídit více různých parametrů najednou.

Pokud nemáte licenci KWA (u MD2 je pouze KW1), musíte si vystačit s více formulemi. Ukázka přiložena.

Přiložené soubory:
Diry_ukazka.CATPart

Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
[#5968] | Publikováno: 26.09. 2016 - 12:52
Děkuji

To je přesně ono.
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
[#5976] | Publikováno: 13.10. 2016 - 13:35
Dobrý den

Mám další dotaz. Mám díl, třeba kostičku s dírou. Tento díl několikrát vkládám do sestavy, jinak ho pokaždé pojmenuji, ale je to tvarově schodný díl, jen edituji rozměry. Jde v sestavě udělat nějaký přepínač, aby se mi hromadně u všech dílů ona díra deaktivovala?
Jde mi o obráběče, protože ten tu pomyslnou díru k obrábění nepotřebuje, vyloženě mu vadí a ztrácí čas jejím zalepováním.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5977] | Publikováno: 14.10. 2016 - 13:07
Dobrý den,

opět by mělo stačit jednoduché řešení. Na úrovni sestavy (nebo nějakého skeletonu) vytvoříte parametr typu Boolean, který nazvete třeba Diry_Obrabeni. Pak na tento parametr navážete přes Formuli parametry Activity u jednotlivých partů. Přepnutím mezi true/false u řídícího parametru v sestavě se pak budou vypínat/zapínat všechny díry v jednotlivých partech. Při kopírování by link měl zůstat, takže ani nebude třeba formuli znovu vytvářet.
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
[#5981] | Publikováno: 17.10. 2016 - 12:44
Děkuji za nakopnutí správným směrem. V samotném catproduktu ty parametry vytvářet nejdou?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#5982] | Publikováno: 17.10. 2016 - 15:47
Parametry na úrovni sestavy vytvářet lze. Pokud se o to pokoušíte a nevidíte, musíte si v Options zapnout že se mají zobrazovat (bohužel se to musí dělat asi na třech místech).

Options - Infrastructure - Product structure - Tree customization, Parameters a relations musí mít u sebe Yes. Vyberte řádek a klikněte na Ativate.
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
[#5986] | Publikováno: 26.10. 2016 - 09:54
Tak jsem nějaký příklad spáchal. Ale trvalo mi to. V tomto případě je tedy třeba mít založenou už sestavu s prázdným skeletonem a vloženým prvním dílem. Protože se z dílu odkazuje link do Catproductu. Ten díl můžeme přeukládat pod novými názvy a vkládat do sestavy, díra se pak hromadně deaktivuje na úrovni sestavy.
Lze mít jen připravenou sestavu a díly do ní vkládat dodatečně?
Jestli budete někdo zkoušet ten příklad, tak nezapoměňte si zapnout zobrazení parametrů v rámci sestavy viz příspěvěk pana Cinerta výše.

Přiložené soubory:
ZKOUSKA_HROMADNE_DEAKTIVACE_PR



Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.