Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Problém s rovinami

Kompletní přehled příspěvků v tématu Problém s rovinami řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Vladimír Hutňan

Poslat zprávu | Profil
Datum: 3.12. 2016 | Zobrazeno: 8064x
Konfigurace CATIA: Catia V5R19

Text dotazu:
Zdravím Vás,
vytvoril som si rovinu od základnej roviny vo vzdialenosti XY mm. Pri vybratí vytvorenej roviny a Sketch sa daná rovina neprelína so základnou rovinou. To isté platí aj mimo Sketch, kde vyberiem z Quick view príslušný pohľad. Posielam foto pre lepšie pochopenie. Musel som niečo omylom stisnúť a neviem to vrátiť späť. Pokiaľ s tým máte niekto skúsenosti, bol by som som veľmi vďačný za pomoc.

Ďakujem

Vanja

Přiložené soubory:
Doc1.pdf

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6048] | Publikováno: 03.12. 2016 - 21:42
Dobrý den,

roviny se přece nemusí překrývat. Je sice pravda, že když ji vytváříte jako offset, tak se po vytvořené překrývají, ale rovinou se při vytváření do hýbat myší - a nejen vzdáleností, ale i polohou. Na parametry roviny to nemá žádný vliv, jen její zástupný symbol vidíte někde jinde.

Jinak vidím že používáte sliding skicu, takže jestli jste si pohnul rovinou, posunula se i skica. Stačí použít pozicovanou skicu, správně nestavit počátek a máte pro starostech.
Vladimír Hutňan

Poslat zprávu | Profil
[#6052] | Publikováno: 05.12. 2016 - 20:42
Dobrý večer, pán Cinert,
to, že môžem hýbať s rovinami a ich vzdialenostami mi jasné, taktiež to ako funguje sliding skica alebo position sketch. Môj problém je, že zakaždým keď som si vybral offset vysunutej roviny a vzápätí som sa prepol do Sketch , Tak sa mi tie roviny pekne prekryli. Teraz to nefunguje a stále mi to po prepnuti do Sketch rozhodí. Tak ako je to na obrázku. Dúfam ma rozumiete, kde je môj problém.

Ďakujem pekne
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6053] | Publikováno: 06.12. 2016 - 13:24
Nemáte zobrazení místo Parallel přepnuté na Perspective?

View - Render style.

To je snad jediné co mě napadá.
Vladimír Hutňan

Poslat zprávu | Profil
[#6054] | Publikováno: 06.12. 2016 - 14:50
Ďakujem pekne pán Cinert za pomoc, bolo to presne v render style.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.