Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Konverze 3D dxf do STEP či IGES

Kompletní přehled příspěvků v tématu Konverze 3D dxf do STEP či IGES řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
capibiker

Poslat zprávu | Profil
Datum: 28.7. 2010 | Zobrazeno: 14023x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den, prosím nemáte někdo typ na utilitku pro konverzi z 3D DXF (AutoCAD) do formátu SPTEP či IGES, abych mohl otevřít v CATII. Děkuji za příspěvky.

Jan Svoboda

Poslat zprávu | Profil
[#948] | Publikováno: 28.07. 2010 - 23:32
Ahoj, jen mě napadá jestli AutoCad neumí exportovat do *.stl, tušim, že by to mělo od verze 2009 jít, ale nejsem si jistý. A *.stl pak můžete načíst do sestavy v Catii.
rhinos

Poslat zprávu | Profil
[#949] | Publikováno: 29.07. 2010 - 09:00
ale stl je prece jen hromada trojuhelniku a pokud bz chtel dal s modelem pracovat tak bude mit vicemene smulu...
Jan Svoboda

Poslat zprávu | Profil
[#950] | Publikováno: 29.07. 2010 - 13:26
Je pravda, že ideální řešení to není, ale aspoň dostaneme nějaké plochy... SolidWorks 3D dxf podporuje, ale načítá to jako drátový model, to znamená, že stejně nedostaneme solidy...
capibiker

Poslat zprávu | Profil
[#953] | Publikováno: 29.07. 2010 - 16:42
Děkuji moc za odpovědi. Již se mi dříve podařilo export do STL, ale opravdu jsem docílil jen drátového modelu. Udělat solid z drátového modelu je pro mě pracnější než si namodelovat objekt sámotný. Konkrétně se mi jedná o načtení modelů ze stránek www.jika.cz kde mají výrobky v 3D DWG, DXF, 3DS, OBJ formátu. Chci je vložit do Catie kde mám již namodelované místnosti atd. Vím, že jsou jiné a vhodnější programy na tuto práci, ale v Catii jsem zběhlejší a jde i o to dozvědět se něco nového.
rhinos

Poslat zprávu | Profil
[#954] | Publikováno: 29.07. 2010 - 17:55
ten OBJ jsem normalne naimportoval do sestavy v Catii
capibiker

Poslat zprávu | Profil
[#955] | Publikováno: 29.07. 2010 - 18:14
Děkuji, teď jsem to zkusil a SUPER!! Zkoušel jsem ledacos, ale tohle mě nenapadlo. Děkuji moooc.
capibiker

Poslat zprávu | Profil
[#956] | Publikováno: 30.07. 2010 - 00:04
Hmmm, tak přeci jen problém. Sice OBJ vložím do sestavy, ale dále s ním nic neudělám. Potřeboval bych z něj udělat mrtvolu nebo vyextrahovat plochy. Či jiným způsobem z něho udělat Body.
rhinos

Poslat zprávu | Profil
[#957] | Publikováno: 30.07. 2010 - 11:52
Nemám žádný program ,který by načítal OBJ.
Co se týče Catie tak mám dojem,možná se mýlím,že k tomu aby s modelem mohla pracovat tak ho musí umět alespoň načíst(nemyslím tím do sestavy).
Zkoušel jsem si udělat STEP soubor v SW a ten Catie umí načíst i zapsat a po načtení do sestavy ho lze i přímo modifikovat - což je logické když ho umí do PD standartně načíst.
Naproti tomu třeba STL sice umí zapsat ale do PD ho nenačte a i v sestavě je pouze jako "graficka" reprezentace bez možnosti další práce...
Takže předpokládám že to je "jádro pudla" proč se nedá s OBJ dále pracovat.
Umím načíst to DXF3D i 3DS do staré verze Rhinocerose3D ,ale už to nedokážu uložit do rozumného formátu pro Catii.
u IGS mi to neuloží a hlásí že nedokáže uložit polygon meshes
rhinos

Poslat zprávu | Profil
[#958] | Publikováno: 30.07. 2010 - 12:04
tak ještě změna.Nakonec se mi to povedlo uložit do IGS.Je to ale hromada křivek...v příloze je výsledek snažení

Přiložené soubory:
dxf.zip



Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.