Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Měření středu edge

Kompletní přehled příspěvků v tématu Měření středu edge řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Pavel Krsek

Poslat zprávu | Profil
Datum: 24.10. 2017 | Zobrazeno: 7427x
Konfigurace CATIA: R24

Text dotazu:
Dobrý den,
mám prosím následující problém. Mám část scriptu:

 oSelection.Clear()

Dim sFilter(0)
sFilter(0) = "MonoDim"
Dim sStatus = oSelection.SelectElement2(sFilter, "Vyber edge!", False)
If (sStatus = "Cancel") Then
End
End If
oEdgeKonecZavitu = oSelection.Item(1).Reference
Dim oMea2 As Measurable = oSPAWB.GetMeasurable(oEdgeKonecZavitu)
oMea2.GetCenter(oCenterEdge)

Mám určitý komponent v nějaké podsestavě. Pokud označím kruhovou hranu na solidu dostanu souřadnice středu. Pokud je daný komponent v podsestavě jeden tak vše funguje OK. Pokud je ale v dané podstavě více instancí daného komponentu, tak souřadnice dostanu k jiné instanci, než u které je označen edge. Ani jsem nepřišel na logiku, zda se jedná např. o prvně vloženou instanci do podsestavy nebo něco jiného ...
Věděl by prosím někdo jak na to? Děkuji moc předem.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6348] | Publikováno: 24.10. 2017 - 12:42
Dobrý den,

pokud měříte v rámci sestavy, dostanete souřadnice vzhledem k absolutnímu počátku sestavy. Aby měřilo na skutečně vybrané instanci, musí se vytvořit reference pomocí metody CreateReferenceFromName, která je dostupná na objektu sestavy (Product). K tomu se musí poskládat celá kontextová cesta k měřené instanci ve tvaru Product1/Part2.1/Part.2!(nazev ve tvaru BRep) - pak měření funguje bezpečně.

K určení názvu instance se zase dá použít vlastnost selekce LeafProduct, což je instance odpovídající výběru.

Pokud to uděláte obecně v případě, kdy je v sestavě více instancí, Catie si prostě vezme jednu z nich u tu změří.
Pavel Krsek

Poslat zprávu | Profil
[#6349] | Publikováno: 24.10. 2017 - 13:59
Dobrý den,
děkuji moc za radu. Nakonec jsem to dal dohromady, ale je to hrůza - ta délka řetězce pro vytvoření reference. Jinak jen malá korekce - tvar je: Product1/Part2.1/!(nazev ve tvaru BRep). Tj. Partnumber se do řetězce nedává. Díky.
Pavel Krsek

Poslat zprávu | Profil
[#6350] | Publikováno: 24.10. 2017 - 14:04
Dobrý den,
tu malou korekce jsem chtěl vymazat, ale nějak mi to nejde.
Až teď jsem si všiml, že pan Cinert položkou Part.2 myslel další instanci v řetězci a ne název partu.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6351] | Publikováno: 25.10. 2017 - 07:30
Tak se podařilo? Výborně. Já jsem s tímhle jednou strávil dva dni...Měřil jsem vzdálenost dvou rovin ve dvou instancích. Měření fungovalo, ale hodnoty byly úplně zcestné, resp. když byly instance v počátku sestavy, souhlasily, ale jakmile se s nimi pohnulo, už padala hausnumera...

Poskládání názvu je někdy šílenost, zvlášť když je více úrovní sestavy a musíte se prokousat až nahoru k top sestavě. To samé se musí používat, když se vytváří vazby, a tam je to ještě citlivější. U měření se dá cesta zkrátit, u vazeb musí být naprosto striktně celá.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.