Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Změna fontu u Dimension

Kompletní přehled příspěvků v tématu Změna fontu u Dimension řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
Datum: 8.3. 2018 | Zobrazeno: 7282x
Konfigurace CATIA: V5R19+

Text dotazu:
Zdravím fórum,

po dlouhé době jsem se sám dostal do úzkých při pokusu o změnu fontu u kót ve výkresu. Jeden velký zákazník si změnil výkresový standard (jediný podporovaný font je DS ISO 1) a tvrdě si za tím stojí. Aby výkresy prošly přes Q-Checker, musí být všechny texty včetně kót v tomto fontu.

Zatím jediný způsob změny je ruční výběr přes Search a změna fontu. I když je změna i tak celkem problematická (texty se různě "rozjedou", protože nový font není stejně široký a musí se zkontrolovat, zde se něco nepřekrývá), tak by přece jen pomohla alespoň automatická změna fontu.

V API zdá se podpora chybí, pokus pomocí selekce také selhal, ale třeba možnost existuje, jen není nikde popsaná.

Věděl by někdo jak na to?

Břeťa Doležal

Poslat zprávu | Profil
[#6451] | Publikováno: 26.03. 2018 - 10:02
Jen nápad, ale nevím zda jde, asi ne jinak byste se neptal :-)):
1/ Posbírat si prefixy, suffixy, tolerancea vše možné, co potřebuji zachovat do nějaké kolekce.
2/ Vybrat všechny kóty
3/ spustit "Copy Object Format" - command, popř. Win API.
4/ vybrat vzorovou kótu
5/ navrátit parametry kót z kolekce
obdobně u textů....

Nikdy jsem se na toto nevrhl, páč poloha je třeba také rovnat, takže jsem vždy zůstal u ruční práce - vše vybrat změnit font a parametry + vše ručně porovnat.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6454] | Publikováno: 26.03. 2018 - 13:57
Díky za tip,

teoreticky by asi šlo, ale otázka je, jestli by to bylo efektivní. Zatím se to dělá manuálně stylem:

- výběrem přes funkci Search označit všechny kóty
- ručně změna fontu
- ručně přerovnání

V tomto případě zůstanou ostatní vlastnosti nedotčené - v případě makra bych musel všechno ukládat a pak vracet zpět. Nedej bože abych na něco zapomněl :-)

U textů problém není, tam nastavení fontu v API podporované je. Právě proto mě udivuje, že u kót ne. Je tam naprosto všechno (styly vynášecích čar apod), ale samotný text se nedá nijak odchytit. :-(

Ve finále se makro stejně asi nevyplatí, protože větší část práce bude s přerovnáním ...


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.