Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Export obrázku bez pozadí

Kompletní přehled příspěvků v tématu Export obrázku bez pozadí řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Jan Rozsypal

Poslat zprávu | Profil
Datum: 24.8. 2018 | Zobrazeno: 7388x
Konfigurace CATIA: V5

Text dotazu:
Dobrý den,

Potřeboval bych z CATIA dostat několik screenshotů, ideálně přes „Capture“ a tak mě zajímalo, zda se dá někde úplně odstranit pozadí..

Děkuji za radu.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6543] | Publikováno: 29.08. 2018 - 23:43
Dobrý den,

přímo ve funkci Capture je v nastavení v záložce Pixel volba White background - pozadí pak bude bílé. Zde je pak vhodné současně zapnout volbu Capture white as black, aby se na bílém pozadí neztratil např. strom specifikací, pokud má být na obrázku také.

Další možností je v nastavení Catia - Display - Visualization nastavit bílou (nebo jinou) barvu pozadí.
Jan Rozsypal

Poslat zprávu | Profil
[#6548] | Publikováno: 30.08. 2018 - 08:43
Uživatel odpovídá na příspěvek #6543:

Dobrý den, nevyjádřil jsem se zcela přesně. Jde mi o to, aby pozadí bylo transparentní..
Milan Kubišta

Poslat zprávu | Profil
[#6550] | Publikováno: 30.08. 2018 - 12:42
To je spíš na specializovaný grafický program.
Lark3

Poslat zprávu | Profil
[#6551] | Publikováno: 30.08. 2018 - 18:00
Ne každý bitmapový formát taky umí průhlednost. Takže asi nezbyde, než úprava v nějakém editoru. I Malování ve windows umí dělat s průhledností a bílé pozadí dokáže nastavit jako průhledné.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6552] | Publikováno: 02.09. 2018 - 20:12
Transparentní pozadí Catia neumí, ale jak je uvedeno výše - stačí nastavit pozadí na bílé a pak v libovolném grafickém editoru bílou převést na průhlednost.

Pak je vždy nutné mít zapnutou volbu Captura white as black, jinak o vše bílé, co má zůstat viditelné, přijdete.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.