Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Problem s power copy

Kompletní přehled příspěvků v tématu Problem s power copy řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Kamil

Poslat zprávu | Profil
Datum: 20.8. 2010 | Zobrazeno: 11504x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Prosím Vás mám problém s týmto Power copy (v prílohe).
Neviem prísť na to kde je chyba.
V power copy mám ako inputs definované 4 roviny (3 určujú polohu a štvrtá dĺžku instancie).
Po natiahnutí Power copy do toho druhého partu mi to vyhodí chybu.

Přiložené soubory:
power_copy.zip

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1051] | Publikováno: 20.08. 2010 - 19:22
Nevím kde děláte chybu, ale mě se vložení podařilo. Pokud už píšete, že vám to "vyhodí chybu", tak tu chybu popište nebo přiložte screenshot, jinak vám těžko dokážu poradit.
Doporučuji vám vypnout si v Options "Enable Hybrid Design" (Part Infrastructure).
Jinak to vaše PowerCopy není zrovna ideálně vytvořené, protože při vkládání musí být aktivní nějaké body, není součástí instance. Pro pozicování je lepší použít rovinu a bod (popř. další rovinu pro orientaci). Výšku můžete zadávat pomocí parametru, který se pojmenuje a vypublikuje v záložce Parameters.
V příloze příklad, jak by to mohlo vypadat.

PS: Při vkládání nesmíte "stát" na nějaké funkci v jiném Body, jinak se vložení nepodaří.

Přiložené soubory:
powercopy_priklad.zip

Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1053] | Publikováno: 21.08. 2010 - 19:57
Ako mám do toho power copy pridať vstup toho parametru ktorý by mi určoval tú dĺžku. Tak by to bolo najlepšie...
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1054] | Publikováno: 21.08. 2010 - 20:12
Tak som si to power copy zmenil a tentokrát ho definujem len plochou a jedným bodom a jeho výšku parametrom(ten neviem ako použiť potom). Potom som urobil ešte jeden s Pocketom a ten mi už nejde. A vyhodí mi chybu ktorá je v prílohe aj s catia súbormi.

Přiložené soubory:
power_copy.zip

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1063] | Publikováno: 23.08. 2010 - 16:47
Jak použít parametr jsem psal minule, tak ještě jednou. Při definici PowerCopy si vyberete parametr v záložce Parameters a zatrhnete u něj Published (můžete ho i pojmenovat). Při vkládání pak klikněte na tlačítko Parameters a zde zadejte hodnotu.

K chybě: Samotná chyba není v PowerCopy, ale v definici Padu/Pocketu.

Vycházejte s příkladu, který jsem vám poslal. Definiční elementy by měly být mimo Body, které vkládáte. A vy navíc pořád nevkládáte Body, ale pouze samotné feature.
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1076] | Publikováno: 24.08. 2010 - 06:50
"Definiční elementy by měly být mimo Body, které vkládáte. A vy navíc pořád nevkládáte Body, ale pouze samotné feature." - Ahaaa tak už mi je to jasné.
No a nemohol som vychádzať z vášho príkladu lebo V5R16 to neotvorila, ale už sedím za V5R20 a je to v pohode.
Ospravedlňujem sa za svoju nevedomosť... a Ďakujem
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1079] | Publikováno: 24.08. 2010 - 15:26
Vložte sem prosím Vás video s postupom ako ste celý ten Váš príklad na to power copy tvoril. Všimol som si že tam máte pre mňa nové ikonky ktorým nerozumiem. Bude to pravdepodobne nejaké implicitne zadávanie toho bodu a roviny ktoré definujú Body.
Tak už som si naštudoval texty o mŕtvych geometriach a viem ako sa k tomu dopracovať.
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1080] | Publikováno: 24.08. 2010 - 16:45
Takže power copy som vytvoril presne podľa Vás a funguje. Len mám ďalšiu vec ktorá mi robí problémy. Keď profil upravím tak ako je v mojej prílohe z príspevku 1054 (proste tam len pomocou Sketchera a Pocketu zrazím takú špeciálnu hranu) tak mi to už nenatiahne. Vyhodí mi to zasa chybu (viď príloha). Prečo?

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1082] | Publikováno: 24.08. 2010 - 19:56
Tak snad naposledy. Chyba byla v tom, že jste na Pocketu použil obyčejnou (Sliding) skicu. I když byla zavazbená k Padu, orientace os se vždy vztahovala k souřadnému systému modelu, takže když se vzpěra vytvořila nastojato, skica zůstala úplně mimo Pad. V takovýchto případech je nutné použít pozicovanou skicu, a určit orientace os podle referenčního elementu. Dále jste pořád neměl vyřešenou orientaci vzpěry, jenom náhodou se vám vytvářela na správné straně.
PowerCopy jsem upravil, řádně zjednodušil skicu přidal parametr tak jak to má být. Pro pochopení jsem to i nahrál. Pouze si poupravte skicu Pocketu (musel jsem ji vytvořit znovu).

Přiložené soubory:
power_copy_uprava.zip

Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1084] | Publikováno: 25.08. 2010 - 11:58
Nemohli by ste sem dať ešte aj video toho ako ste kreslil tú skicu pre ten power copy a ako ste tvoril tie základné roviny a ten pozičný bod, pretože som to práve robil podľa vášho partu čo ste mi poslal a niekde tam ešte robím chybu.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1085] | Publikováno: 25.08. 2010 - 12:13
Co vám není jasné na těch rovinách a bodu? Jediná důležitá věc je, aby jste použil pozicované skicy a v nich nadefinoval počátek (Origin) a směry os (Orientation) toho žlutého osového kříže, který je vidět ve skice. Skica se pak pokaždé natočí podle vstupních elementů.
Nic víc v tom není. Udělejte to úplně stejně, jako je to v tom příkladu, co jsem poslal.

Navíc všechny tyto úkony jsou popsané v sekci Manuál Catia - Sketcher a Part Design.
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1086] | Publikováno: 25.08. 2010 - 12:23
Asi robím chybu pri definovaní tých referencií. Ako ste ich tvoril (základna, strana svaru, pozice)?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1087] | Publikováno: 25.08. 2010 - 12:34
Ale vždyť je úplně jedno jak ty roviny a bod vytvoříte. Ani nezáleží na tom jestli jsou parametrické či nikoliv. I když použijete základní roviny xy, yz, xz a vytvoříte bod se souřadnicemi 0,0,0 , tak to bude stejné. Prostě si dopředu musíte vytvořit pomocnou geometrii, která pak při vkládání bude nahrazena skutečnou geometrií v modelu. Vždyť si všimněte, že ty dvě roviny a bod při vkládání nevytváři ani nekopírují.

Jednoduchá rovnice: kolik vstupních parametrů (bodů, ploch, křívek, rovin) potřebujete, tolik si jich musíte dopředu nadefinovat a na nich model postavit. Opravdu už nevím jak vám to lépe vysvětlit.
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1088] | Publikováno: 25.08. 2010 - 12:42
Ale ja princíp chápem, len niekde na niečo stále zabúdam. To video by mi dosť pomohlo. Ale ak nemáte čas tak nevadí. Idem to ďalej skúšať.
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1089] | Publikováno: 25.08. 2010 - 17:21
Tak asi ma šlahne, robil som to súvisle na dvoch verziach Catie: Na jednom PC Win7 + V5R20. A na druhom PC Win XP + V5R16. Ten istý postup. A na oboch vypnuté Enable hybrid design. Na R16 som to zatiaľ vždy urobil, aj teraz. Na R20 mi to neide ani doteraz. Je možné že by mi to preto neišlo?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1091] | Publikováno: 25.08. 2010 - 20:47
Nedokážu říct, R20 jsem ještě neviděl, ale asi by to mělo fungovat stejně.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.