Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Převod s Catia V5 do 3DX

Kompletní přehled příspěvků v tématu Převod s Catia V5 do 3DX řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Vladimir Vlk

Poslat zprávu | Profil
Datum: 15.8. 2019 | Zobrazeno: 6405x
Konfigurace CATIA: V5-6R2014

Text dotazu:
Dobrý den,
Chtěl jsem se zeptat zda tu někdo má zkušenosti s převodem dat z Catiia V5 do 3Dexpirience? Jestli to vůbec možné?
Mám sestavu v sestavě jsou podsestavy a jednotlivé párty, ke každému pártu je i výkres. Potřeboval bych celou sestavu i s výkresy dostat do 3Dexpirienc tak aby po nahrání do 3Dx se dalo eventuelně pokračovat v modelování refrešovat i výkresy.

Kdyby jste mi tu někdo mohl pomoct nebo odpovědět byl bych rád.
Díky

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6714] | Publikováno: 15.08. 2019 - 14:45
Dobrý den,

platforma 3DExperience by vždy měla být plně kompatibilní s odpovídajícím release V5. Ale má to háček.

Tam i zpět se daly (nevím jak dnes) importovat a exportovat data pouze u modelů (plně parametricky, bez ztráty kytičky).
Sestava se také naimportovala, ale vzhledem k jiné filozofii vazbení už byly všechny díly "na volno", V5 constraints už se nepřevedly na V6 enginnering connections.

A u výkresů to byla naprostá katastrofa - výkres se naimportoval, ale bez linku na 3D, a veškerá geometrie pohledu byl jeden velký slepenec čar, který nešel ani nijak rozbít, natož do pohledu cokoliv přidat.

Import by měl být dostupný někde v hlavním menu (bylo tomu tak u V6R2014) a importovaná data musela být naprosto čistá, bez chyb (provedená CATDUA), jinak import nemusel proběhnout.
Pavel Šojdr

Poslat zprávu | Profil
[#6715] | Publikováno: 16.08. 2019 - 07:15

Dobrý den.

Převod z V5 do V6 probíhá bez problémů; zdá se mi však, že je lepší převést do V6 výkres, který si "přitáhne" k sobě i příslušný model.

Sestavy jsem zatím nepřeváděl.
Matějček Pavel

Poslat zprávu | Profil
[#6717] | Publikováno: 11.09. 2019 - 07:35
Dobrý den,
import z V5 do Experience nějak funguje (třeba podmínky se nějak migrují (s jistou mírou úspěšnosti), protože ve V6 jsou spíše jako kinematické ve V5). V případě jednorázového importu sestavy s díly a výkresy bych doporučil asi send to directory (kompletní sestavy včetně všeho potřebného) a pak najednou vše naimportovat do V6.
Vazby mezi daty by měli být OK až na vyjímky způsobené změnou struktury dat mezi V5 a V6 (například typu použití více modelů v jednom výkrese, protože ve V6 je výkres přímo pod modelem ale ve V5 to tak není).


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.