Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Sketcher - exit workbench

Kompletní přehled příspěvků v tématu Sketcher - exit workbench řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Patrik Vaclav

Poslat zprávu | Profil
Datum: 20.11. 2019 | Zobrazeno: 5675x
Konfigurace CATIA: Caita V5-6 R2019

Text dotazu:
Ahoj,

prosím Vás o radu. Zistili sme, že Catia V5-6 R2019 sa v škicáry chová inak, ako staršie Catia Release.

Proste keď si zazoomujem škicár do určitej časti a potom z neho výjdem, tak sa mi škicár celý zazoomuje späť - spraví sa proste Fit All In pri ďalšom vchádzaní do toho istého škicára. Chceme aby sa škicár nechal v pôvodnej pozícii, t.j. zazoomovaný ako sme ho nechali pri odchode zo škicára.
Máte niekto s tým skúsenosti? Dá sa to vypnúť v nastaveniach alebo je to už feature v Catii?

Ďakujem za odpovede...

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6736] | Publikováno: 20.11. 2019 - 11:20
Dobrý den,

máte pravdu, opravdu se to chová jinak než dosavadní release.

Pomůže jedině vypnutí volby Position sketch plane parallel to screen. ale pak zase budete muset skici ručně natáčet nebo mačkat tl. Normal View.

Volba Minimize viewpoint transformation funguje beze změny.

Nevím co k tomu dodat - pravděpodobně to byl něčí požadavek, tak to Dassault zapracoval. Já osobně preferuju původní způsob, který mi přijde praktičtější, resp, rychlejší (mám model nazoomovaný na oblast zájmu, kliknu na skici a můžu hned editovat, bez nutnosti opět zoomovat). Je ale možné, že někomu se bude tohle nové chování více líbit

Zeptám se na vyšších místech, zda není nějaká proměnná do prostředí, která by vracela staré chování.

PS: Ještě hůř dopadl Union trim - od R28 velmi nepraktický u velkých modelů. A proměnná,. která to měla vracet, funguje ještě hůř, a u R29 žádná oprava neproběhla.

Přiložené obrázky:



Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.