Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Vkládáníé PowerCopy

Kompletní přehled příspěvků v tématu Vkládáníé PowerCopy řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Jiří Šrom

Poslat zprávu | Profil
Datum: 4.2. 2020 | Zobrazeno: 5406x
Konfigurace CATIA: V5-6R2019,KWA

Text dotazu:
Dobrý den, měl bych dotaz na vkládání Power Copy.
Jde nějakým způsobem v CATII nastavit defaultně možnost Destination na hodnotu After, viz obrázek? Při vkládání se bohužel občas zapomene tato hodnota přepnout a geometrical Sety nám to vkládá do aktivního Body.
Děkuji

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6777] | Publikováno: 04.02. 2020 - 20:07
Dobrý den,

nedopatřením jsem smazal vámi přiložený obrázek, ale otázka je jasná. Se stejným problémem bojuju už několik let. Je to přesně jak říkáte, když se člověk zapomene jinde než má při vložení být, vyskakují chybové hlášky.

Vytvořil jsem pro PowerCopy ještě nadstavbu, o něco pohodlnější pro vkládání a hlavně s možností následné rychlé editace vloženého objektu, ale tady zase narážím na nutnost mít licenci KT1, které bohužel není dostupná v klasických konfiguracích typu MD2, HD2, ale jen PLM Express.

Žádný použitelný způsob jsem zatím neobjevil. Napadá mě ale jedna možnost - vytvořit úplně primitivní makro, které zkontroluje typ InWorkObject (Body / Set), popř. nastaví požadované, a poté přes StartCommand spustí funkci PowerCopy. Tak by problém dal elegantně vyřešit.
Jiří Šrom

Poslat zprávu | Profil
[#6778] | Publikováno: 06.02. 2020 - 09:27
Děkuji za informaci. Uvidíme, jestli bychom případně využili tvorbu makra. Prozatím si tedy konstruktéři budou muset dávat pozor.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.