Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Zamrznutí Catie při updatu pohledu

Kompletní přehled příspěvků v tématu Zamrznutí Catie při updatu pohledu řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Milan Frýba

Poslat zprávu | Profil
Datum: 27.4. 2020 | Zobrazeno: 4989x
Konfigurace CATIA: V5-6 R2018 SP3

Text dotazu:
Zdravím,
Potýkám se s problémem se zamrzáním Catie. Mám vytvořený výkres velké sestavy. Má šest listů. Na prvním listu je "rozpad" sestavy a opozicování součástí. Je to vytvořeno pomocí scény v sestavě. Po změně sestavy (a té scény) jsem upravil výkres a poslední, co mi zbývá, je updatovat pohledy, uložit a zavřít....
Jenže Catie mi při updatu zamrzne. O víkendu jsem nechal updatovat cca 4h právě ten jeden pohled s rozpadem a Catie se neprobrala. Ve správci úloh je Procesor vytížený na cca 40% a RAM na 50% Nicméně RAM hlásí velké množství dat v mezipaměti a Stránkovací fond je větší, než nestránkovací. Nevím, jestli to nemůže způsobovat nějaké "zacyklení", přeplnění paměti, nebo tak něco. RAM m,ám 32GB...
Neměl by někdo tip, jak situaci zlepšit, neřku-li vyřešit?

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6796] | Publikováno: 27.04. 2020 - 11:36
Dobrý den,

dnes už podobné případy nejsou tak časté, nicméně u velkých sestav se to stát může. Možné příčiny:

1) velikost dat - méně pravděpodobné, u 32GB RAM už si s tím Catia poradí, i když update může trvat déle. Každopádně 4h jsou absolutně mimo, pohled se musí updatovat max v řádu minut

2) chyba v datech - mnohem pravděpodobnější, někdy má neodstraněná chyba ve 3D (neprovedená CATDUA) fatální vliv. Pohled se buď nevykreslí, nebo může dojít i k pádu / zamrznutí

3) příliš vysoká přesnost zobrazení- ta má ale vliv na výkon spíše při pohybu a zoomu, pří vykreslování zas až tak ne.


Co se dá udělat?
1) zkontrolovat data, zda neobsahují chyby - může to způsobovat jeden jediný chybný model

2) eliminovat ve scéně vše, co v ní nutně nemusí být

3) nastavit jiný mód generování pohledu (lze ve vlastnostech pohledu). Defaultně je zde Exact view, tj. úplně přesné zobrazení. Pro vaše účely by se dalo použít Aproximate (přibližné) mode. Pro rozpad, kdy nepotřebujete asociativní geometrii to stačí (na aproximate nedrží kóty), vykreslení je mnohonásobně rychlejší a snad i výkres bude datově menší.

Pak je tu ještě možnost CGR, ale na to byste potřebovat mít i CGR data (tady spíš kontraproduktivní).
Milan Frýba

Poslat zprávu | Profil
[#6797] | Publikováno: 27.04. 2020 - 16:28
Děkuji,
Aproximate view mě mělo napadnout. To zabralo. Aspoň na ten rozpad.
CatDUA našla dost chyb celé sestavy, dost jich opravila, některé ne. U nás je celkem běžné, že vždy zůstane 5 chyb neopravených. Nevím, jak se toho zbavit. Nicméně nemohu procházet velké množství dílů a podsestav. Kromě toho, že jich je fakt hodně, tak jsou vydané a jejich editaci bych nemohl uložit. To by ovšem takový problém být neměl.
BTW nedá se udělat CatDUA na sestavu včetně celé vnořené struktury (podsestav a dílů)?
S CGR by neměl být problém. Když otevřu sestavu (do visualisation modu), nezobrazí se všechny díly. Taky obvyklý problém. Musím je načíst do Design modu (což požere dost paměti) a při tom by se měla CGR vytvářet někam do Tempu Catie. Když bych nastavil pohled na CGR view, jak se to chová? Drží kóty? Respektují pohledy příp. změnu dílů (rozsvítí se update)?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6798] | Publikováno: 27.04. 2020 - 21:08
CGR i Aproximate mód je NEASOCIATIVNÍ, tj. kóty od začátku šedé a nedrží.

Pokud máte problém se zobrazováním CGR, jen si upravte nastavení. Je tam něco jako Check timestamp - catia si při načítání ověřuje kdy CGR vzniklo, porovnává ho s plnými daty, o podle rozdílu pak dělá nové CGR nebo použije původní (když je to špatně nastavené, stavá se, že se načte staré CGR, které již neodpovídá stavu upravených dat.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.