Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Compass

Kompletní přehled příspěvků v tématu Compass řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Jirka

Poslat zprávu | Profil
Datum: 16.12. 2020 | Zobrazeno: 4273x
Konfigurace CATIA: V5-6R2018

Text dotazu:
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda nevíte jak dostat hodnoty z compassu viz obr.
Napadlo mi použít CATIA.StartCommand ("Edit Compass") a ty hodnoty pomocí SendKeys atd. si z toho zkopírovat, ale podle mě by mohlo existovat něco lépe sofistikované.

Předem děkuji za odpovědi.

Přiložené soubory:
Parameters_for_Compass_Manipul

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6893] | Publikováno: 16.12. 2020 - 21:39
Dobrý den,

s tímhle asi nic lepšího nesvedete. V API o kompasu není ani zmínka...

Takže buď jak píšete, krkolomě pomocí Sendkeys a tabulátorem se posouvat po polích a kopírovat nebo jít přes WIN API, ale to je víceméně to samé...

K čemu přesně to potřebujete? Nešlo by to co požadujete udělat i jinak než kompasem?
Jirka

Poslat zprávu | Profil
[#6894] | Publikováno: 17.12. 2020 - 09:22
Uživatel odpovídá na příspěvek #6893:

Mám v plánu vytvořit řez (v sestavě) pomocí makra, aby zůstal a dalo se vněm pracovat i v licenci, kde to není umožněno. A jde mi to vytvořit pouze souřadnicemi od počátku. A přemýšlím nad tím jak zjistit přesné místo, kde chci udělat daný řez (něco jako funkce "geometrical target"). Compass mi přišel jako dobrý nápad.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6895] | Publikováno: 17.12. 2020 - 11:36
To jde udělat pomocí metody IndicateOrSelectElement3D v Selection. Kliknete někam do modelu a vrátí vám to souřadnice, ze kterých se pak už dá určit místo pro řez. V kombinaci s výběrem line (curve) už by se na tomhle mohlo stavět i bez kompasu.
Jirka

Poslat zprávu | Profil
[#6896] | Publikováno: 17.12. 2020 - 14:59
Uživatel odpovídá na příspěvek #6895:

To vypadá velice dobře. Jen si nevím rady s tou funkcí. Mohu poprosit o kód, že by se vypsali ty souřadnice? Hledal jsem na internetu a nejsem z toho moc moudrý.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6897] | Publikováno: 17.12. 2020 - 15:55
Jo, kdybych to tak někde našel....

Kdysi jsem na to dělal příklad. Cílem bylo vytvořit normálu ke kouli v místě kliknutí a tenkrát to určitě fungovalo.

Principem bylo vytvořit (zvolit) rovinu, podle té si zorientovat model (kolmo k ní), pak spustit ten příkaz (vstupem byla tahle rovina, filtr typu elementu, hláška pro uživatele, pak bool že bylo vybráno, 3x false a nakonec dvě pole pro zápis souřadnic).

Podle souřadnic se vytvořil PointCoord nebo se přečetly souřadnice vybraného bodu. K tomu pak stačí vybrat směr a můžete vesele vytvořit rovinu řezu...
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6898] | Publikováno: 17.12. 2020 - 16:05
Nebo to jde ještě jinak....

Vytvoříte rovinu (kdekoliv), ale tak, aby byla kolmo k monitoru (podle směru jak se na model díváte). Pak použijete příkaz IndivateOrSelect... , vytvoříte bod na rovině (bude v místě průmětu vašeho kliknutí na plochu, ale na té kolmé rovině). Z ní pak normálu a najít průsečíky s plochou / solidem. Pokud jich bude víc, tak se ještě musí určit, ktery z nich je nejblíž k vám (tj, místo kam se kliklo na model). Pak máte přesný bod na modelu, které jste ukázal kurzorem a v něm můžete tvořit rovinu řezu.

Je to pakárna, ale jinak to nejde. Průšvih je, že hýbete myší po 2D prostoru (monitor), ale vybíráte ve 3D.

Jirka

Poslat zprávu | Profil
[#6899] | Publikováno: 17.12. 2020 - 18:03
Uživatel odpovídá na příspěvek #6898:

Vytvoření plochy nebo bodu mi také napadlo, ale přišlo mi to dosti komplikované a krkolomné.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6900] | Publikováno: 22.12. 2020 - 18:00
Ještě malé upřesnění. Není třeba dělat normálu z bodu a pak průsečík, stačí projekce bodu na zvolenou plochu. Pak v některých případech odpadne i detekce bližšího bodu - když nebude mít projekce více výsledků.

A podívejte se na video v upoutávce na makro STD Insert, kde je taky zajímavě řešený řez sestavou přes Annotation view

http://www.catia-forum.cz/commercial/macros/?article_id=133


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.