Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Healing - obarvení ploch

Kompletní přehled příspěvků v tématu Healing - obarvení ploch řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Radek-k

Poslat zprávu | Profil
Datum: 15.1. 2021 | Zobrazeno: 4224x
Konfigurace CATIA: V5 R29

Text dotazu:
Dnes jsem při spojování ploch narazil na takovou nepříjemnost. Při sloučení ploch Healingen (Joinem) se nesjednotí barva výsledné plochy jak tomu bylo u předchozí verze (R26). Hledal jsem v nastavení, ale na nic jsem nepřišel. Setkal se někdo s takoým problemem?

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6909] | Publikováno: 15.01. 2021 - 11:21
Mám to.

U R29 je rozšířený management barev a jejich chování. Já to měl v defaultu vypnuté a chovalo se to stejně jako u R26 (28).

Nejdřív jsem musel ten color management povolit v Options (Part infrastructure - Part document) a potom se ve vlastnostech partu objeví nevídané věci. Dají se nastavit výchozí barvy pro solidy, plochy, wireframe atd a dokonce i podle přednastaveného profilu (např. podle 3D Experience)

S volbou Inherit colors from inputs se to začalo chovat stejně jak popisuješ, tj. obě plochy zůstaly ve stejné barvě.

Přiložené obrázky:

Radek-k

Poslat zprávu | Profil
[#6912] | Publikováno: 18.01. 2021 - 08:36
Paráda! Aby byl člověk detektiv.
Ještě jsem se teď pral s tím, že když z partu extrahuju plochu (Extract), výsledná plocha má barvu podle partbody a při spojení s jinou plochou se barva nesjednotí. Stejně, jako když obarvím plochu přímo, nikoliv ve stromu.
Pak jsem zjistil, že v příkazu Extract musím zaškrtnout Federation. Pak má plocha default barvu a při spojení má celá spojená plocha jednotnou barvu

Přiložené obrázky:

Radek-k

Poslat zprávu | Profil
[#6913] | Publikováno: 18.01. 2021 - 09:44
Zjištění - v případě zaškrtnutí Federation nelze v příkazu Join odebírat jednotlivé plochy


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.