Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Obrázek ve výkresu

Kompletní přehled příspěvků v tématu Obrázek ve výkresu řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Milan Frýba

Poslat zprávu | Profil
Datum: 24.3. 2021 | Zobrazeno: 3689x
Konfigurace CATIA: V5-6 R2018 MD2

Text dotazu:
Zdravím,
Potřebuji do výkresu vložit obrázek. Ať už to udělám přes "Insert" -> "Picture", nebo prosté copy/paste, obrázek se při převodu výkresu do PDF, nebo tisku nezobrazí/nevytiskne. Přitom v dialogu tisku je v náhledu zobrazený...
Neví někdo, čím to může být? Obrázek i výkres jsou dost velké, ale to by snad nemělo vadit... ?
Předem děkuji!

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6950] | Publikováno: 24.03. 2021 - 14:44
Dobrý den,

rychlý test: jpg obrázek 500x500px vložen do Main view, Save as PDF a je tam.

Jak velký obrázek / jaký formát vkládáte? Teoreticky by to vliv mít nemělo, ale....

Jak tvoříte PDF? Nějaký PDF creator či podobný?

Jediné co mě napadá, je pohrát si s nastavením PDF (Tools - Compatibility - Graphics formats), ale to zase určitě nemá vliv na tisk.
Milan Frýba

Poslat zprávu | Profil
[#6951] | Publikováno: 24.03. 2021 - 15:42
Zdravím,
Ano, při použití "Save as" PDF to funguje (nyní jsem to ověřil). Obvykle používám tisk a jako tiskárnu zvolím PDF Creator.
Nicméně při automatizovaném procesu schvalování dokumentace v našem PLM to vytváří PDF-ka automaticky. Bude to zřejmě v nastavení PDF Creatoru, či co k tomu používají. Napíšu tedy našemu Key-userovi :-P
I tak děkuji za rychlou reakci!
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6952] | Publikováno: 25.03. 2021 - 10:11
Ono se dá pro PLM použít přímo CATIA a její Save As PDF (pak je jistota, že se nikde nic nezmění), jen je pak starost se správou takto uložených souborů, protože Catie ukládá i detail sheety, které se musí odfiltrovat a smazat.
Milan Frýba

Poslat zprávu | Profil
[#6953] | Publikováno: 26.03. 2021 - 08:02
Tak jsem to dneska ráno vyřešil tak trochu náhodou...
Obrázek se mi vkládal "na výšku". Není nic jednoduššího, než ve vlastnostech obrázku nastavit "Fixed angle" (volba vertical mi ho obracela vzhůru nohama).
Jenže jak se ukázalo, tak právě tato operace způsobila zmizení obrázku v tiskovém náhledu v PLM :-o
Musel jsem si tedy obrázek v nějakém windowsovském editoru otočit a vkládat do výkresu už ve správné poloze a problém je vyřešen. Nechápu, proč to dělo, ale takto to, zdá se, už funguje korektně...
Děkuju za ochotu pomoci :-)


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.