Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Extrém na křivce

Kompletní přehled příspěvků v tématu Extrém na křivce řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Milan Frýba

Poslat zprávu | Profil
Datum: 3.5. 2021 | Zobrazeno: 3604x
Konfigurace CATIA: Catia V5-6 R2018

Text dotazu:
Zdravím,
Dneska takový přihlouplý dotaz: Hledám funkci "extremum". Chci prostě v konkrétním směru nalézt minimum na křivce. Mám za to, že to bylo někde v menu pro vytváření bodu (toolbar wireframe), ale za boha to nemohu najít. Není na to snad potřeba nějaká speciální licence?
Paradoxně když vytvořím např. kružnici, na ní chci začít kreslit bod, tak vedle políčka s referenčním bodem je tlačítko na tvorbu extremum. Potom si tuto vnořenou featuru ve stromu překopíruju (update error), rodiče smažu a vykopírovanou funkci extremum předefinuju, na tu, kterou potřebuju. Je to ale strašně pitomý postup. Ta funkce musí být někde přístupná přímo...
Dokonce ani v seznamu příkazů jsem ji nenašel...

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#6975] | Publikováno: 03.05. 2021 - 15:06
Dobr den,

obě funkce Extremum jsou dostupn jen s licencí GSD (HD2, CAT + MCE + HDX). Jinak nezbývá než postup co popisujete, popř si můžete vytvořit vhodně vytvořit PowerCopy a v něm publikovat parametr Direction, aby se dal otáčet směr, jinak to bude stejně nepoužitelné.
Milan Frýba

Poslat zprávu | Profil
[#6980] | Publikováno: 23.06. 2021 - 12:05
Koukám, že licence CAC (XM2+MCE) zřejmě nestačí... :-(
Ještě mám možnost různých kombinací MD2-SMD... No nic, asi se budu muset obejít bez toho...

I tak děkuji!


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.