Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Převedení parametrů ze sestavy do výkresu

Kompletní přehled příspěvků v tématu Převedení parametrů ze sestavy do výkresu řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Vojtěch Kutnar

Poslat zprávu | Profil
Datum: 19.8. 2021 | Zobrazeno: 3203x
Konfigurace CATIA: V5 R22, KAE

Text dotazu:
Dobrý den,

Snažím se vytvořit výkres na základě parametry řízené sestavy tak, aby byla aktivita kót řízena automaticky podle polohy jednotlivých dílů. (které jsou řízeny právě parametry v sestavě)

Existuje způsob, jak nalinkovat parametry výkresu na parametry modelu tak, aby měly vždy stejnou hodnotu?
Popřípadě způsob, jak použít obsah textového pole (řízený attribute linkem) ve výkresu jako argument pro parametr výkresu?

Děkuji,
Hezký den.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#7004] | Publikováno: 20.08. 2021 - 10:19
Dobrý den,

nalinkovat parametry výkresu se mi nikdo nepodařilo, stejně tak vytáhnout hodnotu textového pole do parametru.

Jediný teoreticky použitelný způsob je KWA reakce. Jako Source se vybere daný text, Event se nastaví na update.
Reakci jsem napsal jako VBA (u Knowledge si nejsem jistý, zda to vůbec půjde), tělo je pak jednoduché makro, které přiřadí do parametru hodnotu textového pole.

Funguje to i prakticky, ale pozor - změna v attribute linku je podmíněná updatem pohledu, tj. pokud změníte jen samotnou hodnotu parametru v partu (bez vyvolání nutnosti update výkresu), nic se nestane a text se nepřepíše (tudíž ani parametr).

Pro přenos hodnoty parametru z modelu do výkresu se tedy ještě musí (pokud se změní jen parametr modelu) použít příkaz Force update (do příkazového řádku je to pak: "c: Force update".

Přiložené obrázky:

Vojtěch Kutnar

Poslat zprávu | Profil
[#7005] | Publikováno: 20.08. 2021 - 11:43
Perfektní, přesně tohle jsem potřeboval.
ještě jednou děkuji.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#7006] | Publikováno: 20.08. 2021 - 13:53
Tak to jsem rád, že se podařilo. Podobné pokusy vždycky skončily u samostatného makra, které ale potřebuje uživatele. Tohle může fungovat jakž takž automaticky :-)


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.