Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

nastavení pravidla na Hole Definition

Kompletní přehled příspěvků v tématu nastavení pravidla na Hole Definition řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Petr

Poslat zprávu | Profil
Datum: 14.4. 2022 | Zobrazeno: 1853x
Konfigurace CATIA: V5R2020, CAC+MCE+KAE

Text dotazu:
Dobrý den,
potřeboval bych nadefinovat pravidlo (KAE licence) u zavitové díry, které by dokázalo změnit typ zavitu a nevim jak se na tu volbu dostat...

Mám jeden parametr, kterým měním průměr díry a podle průměru díry se mi má přiřadit typ a velikost zavitu.

Pomůže mi někdo?



Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#7054] | Publikováno: 14.04. 2022 - 11:58
Zdravím,

zkusil jsem recorder a tohle vypadlo:

hole1.CreateUserStandardDesignTable "Metric_Thin_Pitch", "c:\Program Files\Dassault Systemes\B30\win_b64\resources\standard\thread\Metric_Thin_Pitch.xml"


V dokumentaci k API to popisujou viz příloha.

Takže je to možné, jen místo Rule budete muset použít Reaction a do ni zapsat ten kousek procedury, které mění typ závitu.

Přiložené obrázky:

Petr

Poslat zprávu | Profil
[#7055] | Publikováno: 22.04. 2022 - 07:13
Zdravím,
děkuji za rychlou reakci, zkoušel jsem to, ale zatim se mi to nepovedlo... ale nevzdávám se.

Jde reaction kopírovat pomocí powercopy?

Děkuji
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#7056] | Publikováno: 22.04. 2022 - 13:07
Dobrý den,

pomocí PowerCopy jde asi všechno, ale když chcete PowerCopy používat v makru, je třeba licence KT1, což je dosti omezující (např. MD2 / HD2 licence to neobsahují, DP2 nebo CAT+něco ji v sobě mají)

V jednom makru reakci jen kopíruju do výkresu a taky to funguje, když názvy vstupů v cílovém souboru odpovídají názvům ve zdrojovém.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.