Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Zobrazení závitů ve výkresu (Sheetmetal)

Kompletní přehled příspěvků v tématu Zobrazení závitů ve výkresu (Sheetmetal) řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Radek-k

Poslat zprávu | Profil
Datum: 30.8. 2023 | Zobrazeno: 660x
Konfigurace CATIA: V5R29 Service Pack 3, Hot Fix 36, SMD

Text dotazu:
Zdravím všechni,
řeším problem se zobrazením závitů ve výkrese v případě plechového dílu modelovaného v Sheet Metalu. Místo otvoru se závitem se zobrazí "jen" otvor viz. obr.
Děkuji za případné nápady, co s tím

Přiložené obrázky:

Carlos.H

Poslat zprávu | Profil
[#7167] | Publikováno: 30.08. 2023 - 21:43
Dobrý den,
napadají mě pouze tyto věci:
- je závit skrz celou tloušťku a je pohled ze strany závitu?
- Je pohled kolmý na stěnu? (v ose díry?)
- Když uděláte díru funkcí v Partdesignu, zobrazí se závit korektně?
Radek-k

Poslat zprávu | Profil
[#7168] | Publikováno: 30.08. 2023 - 23:18
Díky za reakci. Ještě jsem si všiml toho, že se tak děje u dílu zkopírovaného z dílu vytvořeného ve starší verzi. U nově vytvořeného dílu tento problem není. Zkoušeli jsme upgrade stromu 3D dílu,, ale bez nepomohlo to.
Na vaše otázky:
- závit je průchozí, pohled ze strany závitu
- pohled je v ose závitu
- v partedsignu je zobrazení v pořádku
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#7169] | Publikováno: 31.08. 2023 - 11:58
Co se stane u 3D modelu, když se použije funkce Create Technological Result (v kontextovém menu Body)? Je pak vidět závit ve stromu? Pokud ano, měl by se i zobrazit na výkresu a chybu při nezobrazení bych přisuzoval nekompatibilitě geometrie/informaci o závitu vzniklé kopírováním z té starší verze.

Stejně tak by závit měla identifikovat funkce Tap/Thread analysis (zase pro zjištění, zda je závit správně definován a i detekován).

Poslední co mě napadá je oprava pomocí CATDUA, která by to taky mohla dokázat vyřešit.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#7170] | Publikováno: 31.08. 2023 - 13:06
Tak mám první postřeh. U mě se závit na výkresu (ani v řezu) nezobrazí ani v nově udělané díře (R32).

- Tap/Thread analysis závit najde
- Technological result prázdný

Když jsem zkusil jen obyč. díru a do ní v SMD dodělat závit přes Tap/Thread, stejný výsledek.

Pokud to tedy není někde ve zobrazovacím standardu pro SMD (generative style), tak netuším, kde by mohl být zakopaný pes.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.