Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Zobrazení hodnot napětí - FEM analýza

Kompletní přehled příspěvků v tématu Zobrazení hodnot napětí - FEM analýza řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
cube_biker

Poslat zprávu | Profil
Datum: 15.10. 2010 | Zobrazeno: 10962x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravím,
prosím o radu, jak zobrazit hodnoty napětí na stupnici po provedení FEM analýzy. Podařilo se mi zobrazit jen max. a min. hodnoty. Zkoušel jsem hledat v options, prošel jsem všechny volby stupnice pod pravým tlačítkem myši a také ve stromě vlevo. Ale bez výsledku.
Nesetkal jste se někdo s tímto problémem? Je chyba mezi klávesnicí a židlí nebo v mé V5R18?

Předem díky za jakékoli nápady či rady,

Jarda

Přiložené obrázky:

Josef Kočí

Poslat zprávu | Profil
[#1196] | Publikováno: 15.10. 2010 - 20:56
Zdravím,
Vypadá to pouze na mometálně špatné zobrazení (přetížená grafika), jinde nic zavadného nevídím. Zkus vyexportovat reporty, jak tam budou vypadat škaly na obrázcích.
Jinak hodnoty napětí jsou dost astronomické, používáš kosmické materiály...-)
p.
cube_biker

Poslat zprávu | Profil
[#1197] | Publikováno: 15.10. 2010 - 21:17
v reportech jsem na tom stejně, škála bez hodnot. Hodnoty se zobrazí jen ve výsledcích v tabulce.

A astronomická napětí jsou dána navolením astronomických zatížení-jedná se jen o zkoušku funkcí :)
Jan Svoboda

Poslat zprávu | Profil
[#1198] | Publikováno: 15.10. 2010 - 21:19
Ahoj, myslim si to stejný, všechno je nastavený tak jak má.Také se mi stalo když jsem počítal velký model, že mi začala zlobit grafika...
Jinak maximální napětí 1,0751 MPa např. pro ocel, není nijak velký napětí.
Jan Svoboda

Poslat zprávu | Profil
[#1199] | Publikováno: 15.10. 2010 - 21:33
Zkus udělat uplně jednoduchej model a uvidíš jestli se ti to zobrazí a nenastavuj moc malý hodnoty Mesh...
cube_biker

Poslat zprávu | Profil
[#1200] | Publikováno: 15.10. 2010 - 21:41
To už mě napadlo taky...viz obr. :( Problém s vykreslováním textu v catii jsem měl i ve stromě vlevo (svislice v písmenkách nebyly vidět), ale vždycky jsem to vyřešil změnou velikosti písma. U škály to nezabírá.

Přiložené obrázky:

cube_biker

Poslat zprávu | Profil
[#1201] | Publikováno: 16.10. 2010 - 12:30
Ještě jsem se chtěl zmínit o volbě "Imposed". Když navolím u hodnot napětí "yes" a potvrdím OK, nic se nezmění. Když jdu zpět do tohoto nastavení, je opět u všech hodnot "no"...
Josef Kočí

Poslat zprávu | Profil
[#1202] | Publikováno: 16.10. 2010 - 17:00
Tak to je krasny...
3 řešení bez záruky. Mozna uz vyzkousene.

1. vymazat uživatelské settingy (návrat do defaultu, možná je to ovlivněné jiným nastavením čehosi)
2. jiné ovladače grafiky (nezdá se, ale má to dopad třeba na dialogy v Catii a velikost písma v nich, což škála může být)
3. reinstal CATIA (krajní možnost, spíš nepomůže)
cube_biker

Poslat zprávu | Profil
[#1206] | Publikováno: 19.10. 2010 - 12:31
Tak, přátelé, a je po problému :) Sice jsem nepřišel na to, čím to bylo, ale vše vyřešila instalace catie V5R19. Ještě jednou bych chtěl všem poděkovat, za Váš čas.

Jarda

Přiložené obrázky:

Poliman

Poslat zprávu | Profil
[#1734] | Publikováno: 21.03. 2011 - 23:10
Zdravím vás,

chtěl bych se prosím zeptat, jestli někdo neví jak změnit nastavení zobrazení napětí ve FME analýze u Catie V5R18... Von mises se mi ukazuje v křivkách na síti součásti... rád bych zjistil, jestli jde nastavit zobrazení barevné, jako má např. kolega tady v obrázcích... prosím mockrát o radu, děkuju!!!

P.
markHoppus

Poslat zprávu | Profil
[#1776] | Publikováno: 27.03. 2011 - 11:56
Zdravím,
mám stejnou otázku jako u posledního příspěvku. Zřejmě půjde jen o nastavení, ale nikde jsem to zatím nenašel.
markHoppus

Poslat zprávu | Profil
[#1777] | Publikováno: 27.03. 2011 - 12:01
Uživatel odpovídá na příspěvek #1776:


tak nic no:-) View---Render Style---Customize view a zaškrtnout material..so easy...
Poliman

Poslat zprávu | Profil
[#1797] | Publikováno: 31.03. 2011 - 10:44
Super, díky moc! :-)


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.