Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Bill Of Material

Kompletní přehled příspěvků v tématu Bill Of Material řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Michal

Poslat zprávu | Profil
Datum: 15.2. 2011 | Zobrazeno: 11112x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravím, dělám svůj první Bill of Material v Catii V5R19. Používám defaultní Bill of Material, kde tedy není definováno pořadí - pozice a např. materiál dílů. Zatím s tím nějak bojuji, pokud bych chtěl zobrazit číslování pártů podle pozice ve stromu, případně přidat sloupec materiál apod. je nějaká přívětivá možnost ? Omlouvám se za elementární dotaz, ale jsem pořád začátečník...

Michal

Poslat zprávu | Profil
[#1633] | Publikováno: 15.02. 2011 - 12:58
Omlouvám se už jsem na to přišel, Analyze - Bill of Material...Sorry za SPAM..
Michal

Poslat zprávu | Profil
[#1635] | Publikováno: 16.02. 2011 - 09:47
Zdravím, narazil jsem ještě na jeden problém ohledně Bill of Material. Pokud si nadefinuji co chci zobrazit v Bill of Material a k tomu nadefinuji Attribute link do partu viz http://www.catia-forum.cz/forum/topic.php?topic_id=215 pak ulozim a po znovu otevření výkresu vyžaduje update, kde se mi nezobrazí např. definované číslo pozice. Po kontrole Added Properties v partu, tam příslušné číslo je apod., ale na výkese v Bill of Material je jen prázdný sloupec..Nesetkal jste se někdo s tímhle problémem ?
Michal

Poslat zprávu | Profil
[#1636] | Publikováno: 16.02. 2011 - 10:49
Ještě jeden dotaz pokud někdo víte, pokud změním AP203 Formát Bill of Material, tak se mi po restartu Catie změní zpět na defaultně nastavený ? Pokud vytvořím jiný formát po restartu neexistuje...Co dělám špatně...?
Dana Janovská

Poslat zprávu | Profil
[#2926] | Publikováno: 14.05. 2012 - 09:09
Řeším právě stejný problém. Nevím kam se mi uloží jiný než AP203 a po restartu Catie je tam zase ten původní. Také to nemohu najít.
Navíc kde se v zobrazovaných prop=erties dá najít materiál a hmotnost .... prosím o radu.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2929] | Publikováno: 14.05. 2012 - 15:22
Materiál ani hmotnost nejsou standartní vlastnosti profilové karty. Možná by to šlo udělat tak (netvrdím že to půjde), že se vytvoří tzv. Added properties (další položky profilové karty) a do nich se přes formulas přiřadí naměřená hmotnost nebo název materiálu. Pak by se položky mohly objevit při definici sloupců BOM.
Dana Janovská

Poslat zprávu | Profil
[#3052] | Publikováno: 28.06. 2012 - 09:06
Ano, přes formulas už jsem na to přišla a to samozřejmě jde - a tím do Properties a tím samozřejmě do BOM. Nebo ve výkrese přes advanced BOM. Ale prsk, nedaří se mi uložit vytvořený formát BOM - jiný než AP203... Hledám to marně? Jde to vůbec?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3054] | Publikováno: 28.06. 2012 - 09:37
Tady vám nedokážu poradit, kde je problém. Většina firem ale používá jiné řešení - buď mají kusovník vedený úplně jinde (excel, PLM systém) nebo si jej nechají generovat pomocí makra.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.