Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Measure Inertia

Kompletní přehled příspěvků v tématu Measure Inertia řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Kamil

Poslat zprávu | Profil
Datum: 25.3. 2011 | Zobrazeno: 10951x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravim forum...
Ak hladam u Partu tazisko tak pouzijem funkciu Measure Inertia ktora mi ho nameria od pociatku. Ale ako je to u zostavy kde nemaju jednotlive Party svoj pociatok v jednom mieste? Odkial mi Catia tie miery urcí?
...Dakujem

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1750] | Publikováno: 25.03. 2011 - 16:56
Od počátku hlavní sestavy, tedy bodu se souřadnicemi 0,0,0.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1751] | Publikováno: 25.03. 2011 - 17:25
A analogicky pokud budete měřit podsestavu, bude to od jejího počátku.
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1752] | Publikováno: 25.03. 2011 - 17:30
A kde ma moja zostava pociatok? Ziadny tu totiz nemam. Je to 0,0,0 fixneho partu?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1753] | Publikováno: 25.03. 2011 - 18:22
Samozřejmě počátek není nikde vidět, není to ani fixnutý part. Počátek sestavy určí počátek prvního Partu, který do ní vložíte.
Zjistíte ho jednoduše tak, že do sestavy vložíte prázdný Part - jeho počátek je zároveň počátek sestavy (při dotazu na určení počátku při vkládání klikněte na No).
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1754] | Publikováno: 25.03. 2011 - 18:34
Ok dakujem...
za odpoved.
CaTLama

Poslat zprávu | Profil
[#1779] | Publikováno: 28.03. 2011 - 08:48
A když ten 1.part v sestavě smažu, zůstane počátek sestavy na původním místě nebo se někam posune?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1780] | Publikováno: 28.03. 2011 - 19:33
Samozřejmě že zůstane, jinak by to byl pěkný zmatek. Klidně si to vyzkoušejte. Otevřete prázdnou sestavu, do ní vložte part, pak druhý a ten někam posuňte. První smažte a vložte do sestavy třetí, prázdný part - uvidíte že bude v pozici původního prvního. :-)
novtomy

Poslat zprávu | Profil
[#1996] | Publikováno: 13.05. 2011 - 21:25
Zdravím, měl bych dotaz k tématu tak nechci zbytečně zakládat nové téma. Mám hotovou sestavu, a potřeboval bych určit těžiště vzhledem k určitému - mnou vybranému bodu, ale nevím jak na to. Když dám jen measure inertia, tak hodnoty moc neodpovídají reálu. A ještě bych se zeptal, jak poznám, která souřadnice je která... Myslím, když jsou dvě souřadnice téměř podobné, tak nevím jestli je to ta nebo ta. Doufám, že je to srozumitelné... Děkuji
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1997] | Publikováno: 13.05. 2011 - 23:51
Teď vás úplně nechápu. Jak chcete určit těžiště sestavy k bodu? Těžiště je jednou dané. Nebo myslíte souřadnice těžiště vzhledem k vybranému bodu?

Navíc byste měl mít u všech Body zadaný materiál. A pozor - u Body, kde není nastaven materiál, se bere hustota 1000kg/m3. To může ovlivnit výpočet.
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1998] | Publikováno: 14.05. 2011 - 06:53
Novtomy, to sa asi neda aby ti to tazisko vypocitalo od nejakeho bodu. Tazisko zostavy Catia vzdy namera podla pociatku prveho partu v zostave. A co sa tyka toho ktora suradnica je ktora, tak podla mna Gx = x-ova, Gy = y-ova a Gz = z-ova. A tiez asi podla prveho partu v zostave.
novtomy

Poslat zprávu | Profil
[#2000] | Publikováno: 14.05. 2011 - 12:18
Myslel jsem souřadnicetěžiště vzhledem k vybranému bodu... S nastaveným materiálem je to jasné, to mám...

Tak trochu jsem tušil, že to asi nepůjde, ale vy máte větší zkušenosti, tak jsem se zkusil zeptat...

Děkuji za reakce.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2001] | Publikováno: 14.05. 2011 - 13:44
Tak si ty souřadnice jednoduše odměřte. Funkce Measure Inertia nabízí vytvoření bodu - středu těžiště, dokonce může být i asociativní. Změřte si rozdíly odpovídajících souřadnic mezi počátkem sestavy a vaším bodem a tyto rozdíly pak přičtěte / odečtěte od souřadnic těžiště.

Počátek sestavy poznáte, když do ní vložíte nový part - objeví se v počátku. Tady pozor, Kamil to asi myslel také tak. Počátek sestavy sice určí prvně vložený part, ale pokud ho smažeme, už to neplatí, protože druhý (nyní první) už může být úplně jinde.

Přiložené obrázky:

novtomy

Poslat zprávu | Profil
[#2015] | Publikováno: 19.05. 2011 - 13:39
Věděl jsem, že takováhle fuknkce tam je, ale stále mi to zobrazovalo nereálné hodnoty. Tak jsem si řekl, že to ještě vyzkouším a najednou z to bylo to co mělo - tedy po restartu PC. Vyřešeno. Děkuji za pomoc.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.