Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Vazby v sestavě

Kompletní přehled příspěvků v tématu Vazby v sestavě řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
muminek

Poslat zprávu | Profil
Datum: 16.4. 2011 | Zobrazeno: 12556x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli někdo neví jak by se dala zavazbit v sestavě rovná plocha jednoho partu k ploše tvaru vačky druhého partu. Jedná se o Vačkový mechanizmus motoru... Zkoušel jsem několik možností a vždy bez úspěchu. Děkuji za info

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1861] | Publikováno: 16.04. 2011 - 19:03
Vytvořte vazbu jako vzdálenost mezi vaší rovnou plochou a osou vačky. Hodnotu vzdálenosti budete řídit vztahem, který bude vycházet z uhlu natočení vačky. Tedy:

  • 1. určit rovnici popisující zdvih vačky
  • 2. vytvořit vztah v Catii - ikona fog (vedle design table)
  • 3. vytvořit parametr, který bude řízený formulí. Použijete evaluate s výše vytvořeným vztahem
  • 4. přiřaďte vazbě tento parametr
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1862] | Publikováno: 16.04. 2011 - 19:11
Alebo jednoducho imaginarny bod po imaginarnej krivke.
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1863] | Publikováno: 16.04. 2011 - 20:55
A tu je video... Takto si to myslel?

Přiložené soubory:
vacka.zip

muminek

Poslat zprávu | Profil
[#1864] | Publikováno: 16.04. 2011 - 22:32
To je skoro ono, jen s tím rozdílem, že mám "bucket tappet" a vačku.
Ale není mi jasné jak na ty imaginární body a křivky. Mě už taky napadlo, vytvořit bod a ten nechat klouzat po povrchu, ale provlém je v tom, že mám vačku zjednodušeně pomocí dvou kružnic tečně spojených čarami a nemám tedy povrch - obvod vačky po kterém by to klouzalo... Zítra na to ještě kouknu.
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1865] | Publikováno: 17.04. 2011 - 10:13
A ked tam das jednoducho Slide Curve Joint spoj. Ten rozozna okraj tvojej vacky (co sa sklada zo 4 casti) ako celok a potom druhu krivku (kraj nejakej kladky) a uz by to malo fachcit.
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1866] | Publikováno: 17.04. 2011 - 12:13
tu som to urobil aj so zdvihadlom

Přiložené soubory:
vacka_zdvihadlo.zip

muminek

Poslat zprávu | Profil
[#1867] | Publikováno: 17.04. 2011 - 16:16
Jeste to neni ono:) Funkce Slide Curve Joint mi nebere vacku jako jeden celek. Může se ještě zeptat, jestli to máte zavazbené i v sestavě, nebo jen v kinematice a tím se vlastně přidají vazby klasické? Já jsem to udělal tak, že ty vazby které jsou jasné jsem dělal v assembly design a teď bojuji s ostatními vazbami v kinematice...

Přiložené obrázky:

Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#1868] | Publikováno: 17.04. 2011 - 20:27
Najskor si to vsetko zostavim pekne v assembly. Ale samotne vazby potom pekne pracne dokladam v kinematike. Ziadne konvertovanie vazieb nepouzivam. Vazby su prilohe...
V tvojom pripade je asi problem v tom ze Slide Curve Joint spoji iba dve krivky a ty sa snazis spojit krivku a plochu. Ale mozes to oklamat tak ze na tu plochu v Parte "prilepis" krivku ktoru potom zavazbis a potom das do Hide aby tam nezavadzala.

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1869] | Publikováno: 17.04. 2011 - 21:54
Přesunu téma z Assembly design do Ostatní moduly Catia, aby to uživatele (stejně jako mě) zbytečně nemátlo. Snažil jsem se vám popsat postup vytvoření vazby právě v Assembly design, bez použití kinematiky.
Turdus

Poslat zprávu | Profil
[#3411] | Publikováno: 15.10. 2012 - 17:04
Dobrý deň prajem.Pri vytváraní vazby medzi vačkou a ventilom podľa toho ako radil Kamil si neviem poradiť s vazbou Roll curve joint. Chcem sa spýtať ktorou funkciou nastavím dotyk v jednom bode medzi vačkou a ventilom. Skúšal som to v Assembly design s funkciou Stop manipulating on clash. Niekedy sa podarilo ale pri zadávaní vazby mi zas vypísalo že krivky musia byť tangentné k spoločnému bodu.Vopred ďakujem
Aleš

Poslat zprávu | Profil
[#3952] | Publikováno: 20.06. 2013 - 22:58
Dobrý den,

prosím Vás, jsem úplný začátečník v catii a potřeboval bych poradit, jak udělat vazby mezi komponentami,které dohromady tvoří kuličkové ložisko. Mám vnější prstenec ložiska (v řezu miska)a do něj chci zavazbit kuličku. Děkuji moc za rady. Aleš
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3953] | Publikováno: 21.06. 2013 - 08:57
Vytvořte si v modelu kroužku bod ve středu první zamýšlené kuličky a pomocí funkce circular pattern vytvořte další body , stejně tak bod ve středu modelu kuličky. Pak v sestavě vytvořte vazbu mezi oběma body (kroužek - kulička) a ostatní kuličky vložte do sestavy pomocí Reuse pattern.
Aleš

Poslat zprávu | Profil
[#3972] | Publikováno: 26.06. 2013 - 13:10
Děkuji,

vytvořil první bod v budoucím místě první kuličky, ale nefunguje mi příkaz circular pattern. Resp. chce vybrat na rotaci (object to pattern) pevný objekt nikoliv bod.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#3973] | Publikováno: 26.06. 2013 - 14:25
catie sice něco zakřičí, že to není dobré, ale udělá to. musíte ale použít pattern v GSD modulu, ne v part designu. tam to určitě jde.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.