Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Rozvin spline křivky

Kompletní přehled příspěvků v tématu Rozvin spline křivky řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Michal

Poslat zprávu | Profil
Datum: 28.4. 2011 | Zobrazeno: 10747x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravím,

možná úplně hloupý dotaz, ale potřeboval bych nějak vyřešit problém s kabely. Pokud pracuji s kabely, jenž jsou různě "zamotány" v sestavě a pak chci dělat výkres, kde bych chtěl jednoduše znázornit rozvinutou délku kabelů např. od konektoru ke konektoru jak na to ? Můžu změřit délku přímo v modelu, ale existuje nějaké řešení, aby při případné změně délky kabelu ve 3D reagovala i příslušná rozvinutá délka ? Vím, že u plechařiny to jde folded a unfolded lenght atp. Díky za každý komentář.

Kolben

Poslat zprávu | Profil
[#1923] | Publikováno: 28.04. 2011 - 15:57
Pokud to děláš v electrical harness tak si myslím, že nexistuje žádná možnost jak v catii udělat výkres ve 2d přenesením 3D geometrie. Vetšinou se používají toolbary ruzných firem, kdy se model vyexportuje ve formátu xml, který se poté importuje např do LDorada (kbl). Urcitě to jde dělat manuálně, ale to se Vám určitě dělat nechce, bohužel jsou firmy, kde to tak funguje. Většinou u malých svazků, kde jsou dvě pouzdra apod. To se nevyplatí pořizovat ještě licenci na LDorado a jim podobné.
Michal

Poslat zprávu | Profil
[#1924] | Publikováno: 28.04. 2011 - 16:09
To se mi opravdu nechce :-), ale budu muset. Jen jsem chtěl vědět, jestli existuje řešení. Sice ne momentálně pro mě, ale existuje. Nechtěl jsem pokáždé editovat délku kabelů ve výkresu, když změním tvar a s tím i délku kabelů v sestavě atd., nevadí, díky ! !
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1925] | Publikováno: 28.04. 2011 - 16:45
Spline lze jednoduše změřit a délku pak přenést přímo do příslušné kóty ve výkresu. To by vám mohlo spoustu práce ušetřit.
Michal

Poslat zprávu | Profil
[#1926] | Publikováno: 28.04. 2011 - 17:28
Myslíte použít jednoduše hodnotu z Measure do hodnoty kóty. Lze to "jednoduše" přes formula nebo na to musím jít složitěji ?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1927] | Publikováno: 28.04. 2011 - 20:38
No přesně to jsem myslel. Proč něco dělat složitě, když to (možná) jde udělat úplně jednoduše.
Michal

Poslat zprávu | Profil
[#1929] | Publikováno: 29.04. 2011 - 08:18
Tak jsem vyzkoušel,, co jste mi doporučil. Funguje to a pro mojí potřebu to zatím stačí :-). díky za nápad...Zkoušel jsem i použít pouze attribute link a použít naměřenou hodnotu, také funguje...
Michal

Poslat zprávu | Profil
[#1930] | Publikováno: 29.04. 2011 - 10:48
Tak ještě jednou, použít hodnotu přímo z measure funkce jako hodnotu pro délkovou kótu nejde. Zatím jsem to obešel použitím attribute linku...
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#1932] | Publikováno: 29.04. 2011 - 12:50
To jsem také myslel, použít atribute link. Jednoduché a funkční.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.