Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Limit pro vkládání objektu do výkresu

Kompletní přehled příspěvků v tématu Limit pro vkládání objektu do výkresu řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Michal

Poslat zprávu | Profil
Datum: 2.5. 2011 | Zobrazeno: 9488x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravím,

v Catii R16 jsem při vkládání .xls souboru do výkresu narazil na problém, není možno vidět více než první stranu dokumentu. Teď pracuji s R19 a než to zkusím, poradíte, nebo osvětlíte mi někdo problém proč to tak bylo, nebo zda-li ma Catia nějaké omezení např.
s velikostí vkládaného objektu ? Teď bych například chtěl vložit .xls dokument do výkresu, je to přibližně formát A3. Díky za každou odpověď.

Michal

Poslat zprávu | Profil
[#1959] | Publikováno: 02.05. 2011 - 16:25
Nevím, jestli jsem to popsal dobře, jde mi o to, že v excelu mám tabulku a grafy charakteristik motorů např. na formátu A3, ale když vložím tento objekt do výkresu, není možné vidět celou stranu A3. Jde někde změnit nastavení catie, nebo je možné něco nastavit přímo v excelu ?
Michal

Poslat zprávu | Profil
[#1963] | Publikováno: 03.05. 2011 - 09:45
Tak jsem hledal i na ostatních fórech co jsem našel:

hlavní problém přicházi přímo z Microsoftu, velikost zobrazované oblasti .xls souboru závisí na velikosti tzc. metafilu. Tzn., že microsoft nastavil omezení, protí překročení určité velikosti metafilu, a toto omezení je i důvod zobrazované oblasti .xls sheetu.

Možná řešení (testoval jsem je):

1. redukovat velikost fontu, šířku buňek atd. - pro mě ne moc ideální, v Catii v drawingu obtížně čitelné.

2. použít copy, paste funkci kopírovat dokument po částech (nepčesáhnout velikost metafilu), vybrat oblast dat a poté použít všem známou fci ctrl+c, poté v Catii ctrl+v - fugovalo velmi dobře, zachovává nativní link do vloženého objektu.


Zdroj: http://support.microsoft.com

Pokud jsou informace nepravdivé, nebo neúplné, budu rád za každé doplnění, nebo případnou úpravu...
Michal

Poslat zprávu | Profil
[#1964] | Publikováno: 03.05. 2011 - 09:47
ještě jeden zdroj: http://www.coe.org


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.