Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

3D model

Kompletní přehled příspěvků v tématu 3D model řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
František Rája

Poslat zprávu | Profil
Datum: 1.6. 2011 | Zobrazeno: 13530x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den, neměl by někdo v záloze 3D model lidské lebky? Chci si ji vyfrézovat jako dekoraci na motorku. Na netu nemohu najít nic co by mi Catia V5 otevřela a sám si ji vytvořit bohužel nedokážu.
Děkuji za jakoukoliv pomoc.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2026] | Publikováno: 02.06. 2011 - 09:21
Myslím, že by bylo hodně zajímavé ji zkusit vymodelovat. Nemáte najakou jednoducho předlohu (obrázek). Dekorace na moto přeci jen nemusí být tak detailní jako skutečná lebka.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2027] | Publikováno: 02.06. 2011 - 09:32
A co tenhle web? CATIA by měla zvládnout naimportovat formát dxf, který je v nabídce.

http://www.3dcadbrowser.com/preview.aspx?modelcode=33063
František Rája

Poslat zprávu | Profil
[#2029] | Publikováno: 02.06. 2011 - 14:24
Zdravím, máte pravdu nemusí být detailní. V podstatě mi stačí čelní pohled 1/2 hloubky.
Mám tříosé obráběcí centrum tak mám omezené možnosti. S 3D studia MAX jsem si už jeden model stáhnul, ale nemohl jsem ho pořádně otevřít, nakonec to šlo jen ve formátu WRL a ten je mi k ničemu. Nejsem konstruktér a Catii v práci využívám k programování stroje tak že omluvte některé mé neznalosti. Jsem samouk. Model bych potřeboval ve formátu, který by Catia otevřela, abych nemusel někde složitě jej převádět. Diky.
František Rája

Poslat zprávu | Profil
[#2034] | Publikováno: 03.06. 2011 - 14:43
Tak z výše uvedeného odkazu si já model nestáhnu. Chce to po mě abych jim tam vložil nějaký svůj model, na který mají 4 týdny než ho schválí a poté mohu stahovat. Zároveň však upozorňují že nesmí být nic jednoduchého jinak bohužel.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2035] | Publikováno: 03.06. 2011 - 15:27
Já bych zkusil pořádnit "zagooglit", určitě něco najdete. I když lebka není běžně používaná strojí součást...
Jan Svoboda

Poslat zprávu | Profil
[#2037] | Publikováno: 04.06. 2011 - 13:32
Ahoj, ten model v tom wrl máš, zkusil bych ti hodit do partu?
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2038] | Publikováno: 04.06. 2011 - 16:01
Bohužel je to tak jak říká p. Rája, pro stažení modelu je třeba jim něco poslat. A než to schválí, trvá to dlouho. Wrl by jinak mělo jít naimportovat.
J.Cerki

Poslat zprávu | Profil
[#2039] | Publikováno: 05.06. 2011 - 00:02
Zdravím Vás . Ja by som zase chcel model Statue of Liberty - Sochy slobody v NY. Nemá ho nahodou niekto ? A naopak , ponúkam Vám model "mojej" Eiffelovky .

Přiložené soubory:
eiffel_tower.zip

František Rája

Poslat zprávu | Profil
[#2040] | Publikováno: 05.06. 2011 - 14:40
Ok, model v WRL mám. Mám ho ovšem v práci v PC. V pondělí ti ho pošlu e-mailem.
Díky za pomoc, pokud to půjde převést budu velmi rád.
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#2043] | Publikováno: 06.06. 2011 - 21:53
Ale na Google Earth som videl model State of liberty. Len fakt neviem ci sa da stiahnut.
J.Cerki

Poslat zprávu | Profil
[#2048] | Publikováno: 07.06. 2011 - 16:22
Uživatel odpovídá na příspěvek #2043:


Ale ja ho nechcem ako 3D-obrazok , alebo podobne . Chcel by som ho v otvoritelnom subore v Catii , alebo v Solidworks-e (igs,stp,step,catpart,popripade sldprt).

A este k tej Eiffelovke . Admin ho moze dat medzi stiahnutelne subory . Obrazky z vyroby su na mojej stranke .
J.Cerki

Poslat zprávu | Profil
[#2051] | Publikováno: 09.06. 2011 - 18:49
Páni , mám subor v DXF (3D). Chcel by som ho previest do ploch , alebo do modelu . A neviem ako , a či sa to vobec dá . Neviete mi poradit ? Dakujem .
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2052] | Publikováno: 09.06. 2011 - 21:25
Já myslím, že Catia by DXF měla otevřít. Je to v nabídce File - Open. Ale nevím jestli to není jen pro 2D. Vyzkoušejte...
J.Cerki

Poslat zprávu | Profil
[#2054] | Publikováno: 11.06. 2011 - 16:19
Uživatel odpovídá na příspěvek #2052:

Ano , ide to len v 2D .
J.Cerki

Poslat zprávu | Profil
[#2055] | Publikováno: 12.06. 2011 - 17:57
Pan Svoboda tu spominal prevod wrl do partu . Ak sa da , v prilohe je subor WRL a DXF . Neviem si s tym rady . Dakujem .

Přiložené soubory:
socha_.wrl.zip

J.Cerki

Poslat zprávu | Profil
[#2056] | Publikováno: 12.06. 2011 - 18:13
Tu je este DXF . Dakujem .

Přiložené soubory:
socha_3.zip

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2057] | Publikováno: 17.06. 2011 - 07:46
Takže, wml soubor se mi podařilo otevřít, nicméně se s ním nedá nic udělat, ani přeuložit. DXF Catia odmítla naimportovat.
Roman

Poslat zprávu | Profil
[#2143] | Publikováno: 19.08. 2011 - 13:14
"Trojúhelníková" data přihraná do produktu lze převést do .model (CATIA V4) např. pomocí funkcí modulu DMO. Nejlepší je na to asi funkce Offset (se zadáním 0mm). V následném dialogu pak zadáte uložení jako .model a je to ;).
Igor Bartak

Poslat zprávu | Profil
[#6491] | Publikováno: 02.06. 2018 - 18:08
Ak by niekto potreboval 3D model alebo animáciu v podobe vizualizácie, môžem pomôcť. Robím 3D vizualizácie a animácie, interiérové a exteriérové návrhy, reklamy, video efekty, vizualizácie domov, priemyselných technických zariadení, vizualizácie strojov, systémov i postáv. Viac na http://realfantasystudio.com/sk

Přiložené obrázky:

Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
[#6493] | Publikováno: 03.06. 2018 - 22:05
Nejde mi sem vložit odkaz. Tak stačí jít na grabcad.com a modelů lebek je tam dost.
Jan Vaník

Poslat zprávu | Profil
[#6492] | Publikováno: 03.06. 2018 - 22:05
Georgiro Georgiro

Poslat zprávu | Profil
[#6560] | Publikováno: 09.10. 2018 - 18:26
Dobrý den, já bych potřeboval poradit, jelikož začínám na Catii V5, ale potřebuji vytvořit geometricky tvar jako netipický tvar šroubu, který má jeden průměr závitu číslo M42 a poté je tam kruhová část válce a potom část maticová č. M36 a bohužel nejsem schopen - nejdříve vytvořit válec závitový a poté nejsem schopen znovu vytvořit výlec plného materiálu, který má být v axiálně spojen se závitem. Takže díky tomuto problému nejsem schopen nic vytvořit a bohužel nevím, jak změnit parametry. Jsem si jist, že to velmi dobře znáte, proto když mi trošku řeknete - děkuji! Georgiro


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.