Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Part s opracovaním zostave a odčítanie opracovania v druhom parte

Kompletní přehled příspěvků v tématu Part s opracovaním zostave a odčítanie opracovania v druhom parte řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Andrej Verný

Poslat zprávu | Profil
Datum: 9.8. 2011 | Zobrazeno: 10184x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Zdravím,
Situácia : Mam part v ktorom mám zopar samostatných body. Jeden z tých body je moje opracovanie okolo partu. Napriklad pneumatický valec ktorý ma pripojenú ihlu cez spojku.Pod opracovaním rozumumej priestor potrebný na tento valec a jeho uchytenie.
Chcem sa spýtať, že či je možnosť vložit do zostavy tento part a aby sa mi v druhom parte odčítalo opracovanie. Napriklad mám takto 20 valcov s ihlami vložit do nástroja a robit pre každý zvlášť vybratia a uchytenia je zdĺhavé.
Neviem či to je zrozumitľne napísané. Ale snáď áno.
ďakujem za odpoveď ak bude :).

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2127] | Publikováno: 09.08. 2011 - 23:26
Dobrý den, podívejte se na tento článek, myslím že tohle přesně hledáte. Pokud by vám to nestačilo, zkusím poradit více.

http://www.catia-forum.cz//articles/?article_id=18
Andrej Verný

Poslat zprávu | Profil
[#2128] | Publikováno: 10.08. 2011 - 09:07
Ano. Ďakujem za link. Je to presne to čo som potreboval. Určite mi to pomôže ďalej.

EDIT : Mal by som asi troška viac preštudovať články na tejto stránke :D.

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2129] | Publikováno: 10.08. 2011 - 11:09
To určitě doporučuji. Často se stává, že se uživatelé ptají na téma, které je zde velmi podrobně popsáno.
Kamil

Poslat zprávu | Profil
[#2130] | Publikováno: 11.08. 2011 - 09:45
Casom, ked sem pribudne viacej a viacej informacii to bude este horsie. Uz sa obcas aj sam prichytim ze sa idem pytat nato naco som sa tu uz pytal. A preto by som uvital moznost vyhladavania vsetkych prispevkov od daneho uzivatela.
skvadra

Poslat zprávu | Profil
[#2696] | Publikováno: 14.03. 2012 - 14:50
Uživatel odpovídá na příspěvek #2127:


Dobrý den v této souvislosti mam také dotaz použil jsem fci. hole v sestavě, logicky bych předpokládal že se mi nezobrazí díra v samostatném pártu a když tak že jednoduše ve stromu partu deaktivuju a díra bude zobrazena pouze v sestavě nikoli v partu. Bohužel po deaktivaci v partu se díra také deaktivuje v sestavě. Neznáte nějaký způsob jak docílit toho abych mohl tento způsob vytváření děr použít? Potřebuju aby díry byly na výkresu sestavy nikoli na výkresu partu.

Děkuju za pomoc.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2700] | Publikováno: 15.03. 2012 - 13:01
No, pokud deaktivuje díru v partu, které je použitá jako zdrojová pro assembly feature, tak se deaktivují i ostatní. Máte např tyto možnosti jak to udělat:

1. Použít pomocný part, kde bude definovaná díra

2. Pomocí booleovských operací vytvořit takovou strukturu partu, že operace na sestavě (např. svrtání na kolík, obrábění po svaření) bude v jako poslední operace v part body, ale dřívější operace budou vnořené před třeba pomocí bool. assemble. Výkres pak vytvoříte pouze z body, kde je celý part bez díry. Takto se dá z jednoho modelu vytvořit několik různých výkresů (polotovar, svařenec, 2D operace, 3D obrábění, ...)


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.