Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Vyřezání části tvaru

Kompletní přehled příspěvků v tématu Vyřezání části tvaru řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Bohdan

Poslat zprávu | Profil
Datum: 7.9. 2011 | Zobrazeno: 10225x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat na vhodnou funkci a postup pro následující operaci: Mám převedený model ze STEPu a rád bych jeho část nechal vyvložkovat. Vyříznout požadovanou část, ale tuto část ponechat a uložit jako další model ( vložka + tvárník ). V praxi mi jde o vyvložkování ulomené části tvaru. Děkuji. Bohdan

Přiložené obrázky:

Michal Jáger

Poslat zprávu | Profil
[#2170] | Publikováno: 07.09. 2011 - 13:47
Ja to zvyknem robiť nasledovne:
1. skonvertujem step. Otvorí sa mi v body ktorému dám názov napr. Model
2. vytvorím body s nazvom Doska
3. vytvorím si body s nazvom Vyrezanie
4. vytvorím si ďalšie body s nazvom Vlozka
5. vytvorím kópiu body Vyrezanie a Model, tak že na ne kliknem pravým tlačidlom vyberiem voľbu Copy, idem do menu Edit-Paste special- As result with link
6. Aktivujem body Doska a cez boolovske operacie do neho pridam body Model
7. Pomocou boolovskej operacie Remove odčitam od body Doska body Vyrezanie
8. Aktivujem kopiu body Vyrezanie a pomocou boolovskej operacie intersect zlúčim do neho kópiu body Model
9. Aktivujem body Vlozka a pomocou boolovskej operacie pridám do neho kopiu body Vyrezanie.
Takto mi ostanú dve body Doska a Vlozka s ktorými môžem dalej pracovať. Obyčajne body Vložka skopírujem do nového partu.

Přiložené soubory:
part71.zip

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2172] | Publikováno: 08.09. 2011 - 15:15
V podstatě souhlasím. V principu si vytvoříte Body, do kterého pomocí bool. operace přidáte další dvě Body. V prvním (Základ) namodelujete základní objem, který se odfrézuje, ve druhém (Operace) můžete přidat ještě např díry pro šrouby, kolíky, atd. První Body (Základ) si zkopírujete (Paste Special - As result with link) a oříznete ho tvarovou plochou, podle které se bude frézovat, popř. doděláte další operace (díry atd).

Se změnou vložky se pak bude měnit i odfrézovaná kapsa. Vložku lze (i s linkem kvůli asociativitě) vložit do jiného modelu.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.