Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

kopírování v catiaV4

Kompletní přehled příspěvků v tématu kopírování v catiaV4 řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
martin1

Poslat zprávu | Profil
Datum: 15.9. 2011 | Zobrazeno: 10607x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Ahoj,chtěl bych se zeptat,jestli někdo umí s Catia V4?Mám problém,vytvořil sem si model, udělal jsem výkres a ted bych k tomu výkresu potřeboval přidat rámeček s razítkem, který mám ovšem vytvořen v jiném dokumentu. Neví někdo, jak zkopírovat již vytvořené věci do jiného dokumentu?
Budu rád za jakékoliv nápady.
S pozdravem Martin

CaTLama

Poslat zprávu | Profil
[#2185] | Publikováno: 15.09. 2011 - 08:22
Na CV4 už mám hodně mlhavé vzpomínky tak zkusím jenom tipy:
- na rámečky a jiné symboly se v CV4 zakládaly knihovny (Libraries), ze kterých se pak mohly vložit do kteréhokoliv dokumentu
- windowsové Copy/Paste na unixové catii nefunguje, vkládání jednoho dokumentu do druhého se provádělo příkazem Merge - ale nejsem si jistý, jestli ten není dostupný jenom ve SPACE prostoru
- ....
Když si ještě na něco vzpomenu, připíšu. Ale bohužel už je to dlouho a nemám možnost si to už ani vyzkoušet
martin1

Poslat zprávu | Profil
[#2187] | Publikováno: 15.09. 2011 - 08:39
Jasne,moc díky. já to přes merge zkoušel a nešlo mi to, ale asi proto že sem nevěděl, jestli se to přes to dělá. Tak já si s tím budu hrát a budu zkoušet.
No je to Unix no, prostě paráda.
Hold to je tak, když člověk začíná v Cadech od roku 2005 a najedou skočí na Cad z roku raz dva :-)
Kdyby tě ještě něco napadlo, budu rád za jakoukoliv pomoc.
martin1

Poslat zprávu | Profil
[#2191] | Publikováno: 15.09. 2011 - 09:14
tak už mi to jde
- je to že v modelu se dá funkce merge - select - vyberu všechno, co chci zkopírovat
- pak otevřu jinej model, kam to chci dát a tam dám merge - merge a je to.
Díky moc za radu, zase další krůček :-)
Docela si mi vytáhl trn z paty
S pozdravem Martin
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2199] | Publikováno: 16.09. 2011 - 12:36
Tak že se tady objeví diskuse k V4 jsem opravdu nečekal. :-) Kdysi jsem v ní dělal také a příkaz Merge pamatuju, ale už bych si nevzpomněl. Klobouk dolů.
martin1

Poslat zprávu | Profil
[#2200] | Publikováno: 16.09. 2011 - 12:40
Uživatel odpovídá na příspěvek #2199:

Já jsem teda taky nečekal, že v ní někdy budu dělat:-) A po pravdě, když jsem jí viděl poprvé tak jsem myslel, že z firmy odejdu. Ale člověk si zvykne na všechno :-)
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2202] | Publikováno: 16.09. 2011 - 12:54
Mě spíš tenkrát vadilo, že jsem měl k dispozici pouze tu unixovou mašinu, kde byl jen prehistorický Netscape Navigator, který uměl z HTML zobrazit jen text a jpg obrázek. Na všechno ostatní (pošta, office, mp3, ...) jsem mohl zapomenout. Po půl roce jsem dostal PC s V5 a šel jsem to oslavit. Tak Vám přeju pevné nervy.
martin1

Poslat zprávu | Profil
[#2203] | Publikováno: 16.09. 2011 - 13:01
Uživatel odpovídá na příspěvek #2202:

Jo, tu UNIX "mašinu" tu mám taky no, ale vedle mám ještě klasickej pc a pak s ní komunikuju přes FTP. Jo, V5, to už je o něčem jiným no. Ostatní lidi ve firmě maj ProE, jen já musím mít tohle :-)
Děkuji za přání, budu ho asi potřebovat.
Hezkej den
Martin
CaTLama

Poslat zprávu | Profil
[#2204] | Publikováno: 16.09. 2011 - 13:41
Člověče buď rád, že se naučíš něco originálního, co dnes už málokdo umí, a kdo kdysi uměl tak zapomněl. Nikdy nevíš, kdy se to může hodit ;-)
martin1

Poslat zprávu | Profil
[#2205] | Publikováno: 16.09. 2011 - 14:03
No tak nevím, raději bych se naučil třeba s tím ProE, s kterým neumím, ale když sem ho viděl, tak teda vypadá docela přívětivě:-)
Ale pravdou je, že originalita V4-ce rozhodně nechybí :-)
CaTLama

Poslat zprávu | Profil
[#2208] | Publikováno: 19.09. 2011 - 12:24
... přesně tak :-)) klikat v oknech dnes umí každý .... konstruktér. Ale Catia čtyřka, to už je SW pro skutečné profíky ...
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2209] | Publikováno: 19.09. 2011 - 18:08
To naprosto souhlasím. Plochařina ve V4 byla práce v rukavičkách, pěkné, čisté plochy, žádné uměle dotahované multipatche jako ve V5. Každý soubor měl nejvýš pár MB, žádné 400MB modely. Styl práce byl vzhledem k téměř absolutní absenci ikon "trochu jiný", ale i tak měla V4 něco do sebe.
martin1

Poslat zprávu | Profil
[#2212] | Publikováno: 21.09. 2011 - 09:05
No tak jako je to trošku jinej styl no, ale docela už si zvykám a začínám v tom normálně dělat. Ale je vtipný, že Vy jste v tom dělali když V4 byla celkem novej soft. a já v tom dělám, když už je min. 5 let za zenitem :-)
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2213] | Publikováno: 21.09. 2011 - 09:14
Tak to určitě ne, já v ní modeloval, když většina automobilek už byla na V5 R14 nebo výš, cca před šesti lety. A už tenkrát se říkalo, že je v posledním tažení. Ale fakt je, že od cca 2007 ty unixový mašiny za 400k nikdo ani nezapnul.
martin1

Poslat zprávu | Profil
[#2214] | Publikováno: 21.09. 2011 - 09:55
Jasně no, ale tak co, třeba v tom taky platí, že kolik umíš softwarů, tolikrát jsi člověkem :-)
Radek Šátka

Poslat zprávu | Profil
[#2216] | Publikováno: 21.09. 2011 - 19:15
Já jsem v Catii V4 dělal asi 6 let. Když mě k ní poprvé posadili, myslel jsem, že uteču :-)
Skončil jsem s ní asi před 3 lety a před půl rokem jsem v ní měl opravit starý model. Není to ale zrovna přívětivý software a už jsem nebyl schopen vše zvládnout. Na druhou stranu ale byla V4 velmi spolehlivá a pád Catie byl ojedinělý, dnes to mám několikrát měsíčně. Praxe z V4 je ale hodně znát, hlavně v plochách. Když vidím dnes ty, co V4 nezažily, jak dělají plochy "fillem", třeba z 5, ale někdy i z 8 a více hranic, to bych blil a za takovou práci se styděl.
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2217] | Publikováno: 21.09. 2011 - 23:46
Uživatel cituje z příspěvku #2216:
'jak dělají plochy "fillem", třeba z 5, ale někdy i z 8 a více hranic'
Jojo, to máte pravdu. Ale ona to nakonec "stejně přejede fréza", tak co si dělat hlavu. To je celkem častý argument, proč to dělat jako pr.se.


Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.