Vítejte !   Přihlášení | Registrace
Hlavní menu
CATIA fórum.cz
Novinky
Seriál CATIA
Obecně o CAD
Novinky ze světa DS
Makra pro CATIA V5
Diskuse
Vytvořit téma
Koncepty
Seznam oblíbených
Soukromé zprávy
Pravidla
Live CHAT
VIP žádost
Základy Catia
Ke stažení
Doporučujeme
Pracovní příležitosti
Reklama a kampaně
O fóru
Nápověda

Tvorba vnitřního i vnějšího závitu G11/4

Kompletní přehled příspěvků v tématu Tvorba vnitřního i vnějšího závitu G11/4 řazený podle data jejich publikace na fóru.

UživatelPříspěvek
Bohdan

Poslat zprávu | Profil
Datum: 29.9. 2011 | Zobrazeno: 14204x
Konfigurace CATIA:

Text dotazu:
Dobrý den,

můžete mi prosím někdo poradit, jak vytvořit vitřní i vnější závit G1 1/4. Děkuji.

S přáním hezkého dne
Bohdan

Jaroslav Kyselica

Poslat zprávu | Profil
[#2237] | Publikováno: 29.09. 2011 - 16:04
.. s môjho názoru závity typu G a iné závity typu Whitworthov závit sú nadstavby pre catiu. pretože v práci v ktorej pracujem si dokážem vybrať akýkoľvek závit a implementujem ho či už vonkajší alebo vnútorný priemer.. pri "domácom užívaní" túto možnosť nenájdem len Metrické a s jemným stúpaním...v tomto prípade by som ti poradil len vo výkrese v reze dať do kóty-prepísaním požadovaný závit typu G 1/4 a pri výrobe bude každý vedieť o čo ide.(trubkový závit. dúfam že som pomohol
dzupo

Poslat zprávu | Profil
[#2243] | Publikováno: 29.09. 2011 - 17:16
Tento subor nakopirovat do Install DIR\intel_a\reffiles\standard a je to.

Přiložené soubory:
trubkove_zavity.zip

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2244] | Publikováno: 29.09. 2011 - 19:59
V sekci Ke stažení je k dispozici tabulka s definicemi trubkového i válcového závitu.

Stahujte zde: http://www.catia-forum.cz/download/?category=2
Bohdan

Poslat zprávu | Profil
[#2305] | Publikováno: 18.10. 2011 - 19:53
Dobrý den, definici jse mi podařilo stáhnout. Vnitřní závit v trubce se mi podařil, ale šroub bohužek ne a ne vytvořit. Jaký mám definovat průměr pro následnou tvorbu závitu? Zkoušel jsem již vše možné a stále mi to hlásí špatnou definici. Můžete mi prosím ještě jednou někdo poradit? Děkuji. Bohdan
Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2306] | Publikováno: 18.10. 2011 - 22:19
Pokud chcete vytvořit vnější závit (na šroubu), musí vnější průměr části modelu, kde bude závit, přesně odpovídat velkému průměru vytvářeného závitu. Pokud bude hodnota jiná, Catia to neakceptuje.

Např. pro M10 to musí být 10mm, M20 20mm atd. Hodnoty průměrů lze vyčíst z toho textového souboru.
Bohdan

Poslat zprávu | Profil
[#2362] | Publikováno: 02.11. 2011 - 12:40
Dobrý den, můžete prosím kuknout na přílohu, kde je vlastně chyba. Pokud nastavím trubkové závity v parametrech, hlásí to chybu. Průměr šroubu mám myslím nastaven dobře. Děkuji za vyjádření. Bohdan

Přiložené obrázky:

Ing Jan Cinert

Poslat zprávu | Profil
[#2379] | Publikováno: 09.11. 2011 - 21:21
Tak ještě jednou a lépe :-)
V textovém souboru vyberte požadovanou velikost závitu a odpovídající velký průměr (pro G1/2" je to 20,995mm).

1. vytvořte válcové těleso s tímto průměrem
2. spusťte funkci pro vytvoření závitu, v typu závitu vyberte "trubkovy zavit G"
3. vyberte funkční a limitní plochu a nakonec velikost závitu

Po stisku Preview by se měl zobrazit vytvářený závit, viz obrázek (je to modelované v CATII V6, princip je ale úplně stejný).

Přiložené obrázky:



Uživatel nepřihlášen

Pro zobrazení obsahu stránky / provedení akce (vytvoření nového téma, napsání odpovědi do diskuse apod.) musíte být přihlášeni.